Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Stanowiska i listy

"Lojalność obowiązuje we wszystkich środowiskach" - 27.01.2017

Oglądając Pani program 23.ll.br., myślałem, że po wcześniejszej zapowiedzi przedstawi Pani coś rewelacyjnego. Niestety powtarza Pani te same zarzuty o milionowych nadużyciach w PZD i dorzuca Pani nowe wypowiedzi, które mają potwierdzić, że w Stowarzyszeniu Ogrodowym PZD źle się dzieje. Podważa Pani walory ustawy o ogrodach działkowych, która miała być przyjęta niby tylko głosami PO. W tym programie wypowiadają się działkowcy o złych praktykach zarządów ogrodów ale konkretnych faktów tam nie ma.

Każdy człowiek dotknięty kiedyś ze strony PZD niekorzystną dla niego decyzją, na pewno nie zachowa w wypowiedziach obiektywizmu. Osoby, które tak źle mówią o Związku, pytanie, po co są jego członkami? A jeżeli są, to lojalność obowiązuje we wszystkich środowiskach.

Obraz PZD w reportażu przedstawiony był tendencyjnie. Magazyn śledczy to powinien dostarczyć faktów wiarygodnych. A ponadto należało poinformować widza jakiego okresu dotyczą te krzywdzące decyzje. Skoro miały one miejsce, to dlaczego jeden z drugim nie szukał ochrony sądowej? A dopiero po 10 latach podnosi się problem ponownie.

Reportaż odebrałem z dużym niesmakiem.

Stanisław Wójcik

ROD "Pod Dębem" w Szczecinie

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.