Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Działkowcy z Tomaszowa Lubelskiego walczą o dofinansowanie placu zabaw w ramach budżetu obywatelskiego - 25.01.2017

Termin głosowania 16 stycznia - 16 luty 2017 r. W GŁOSOWANIU MOGĄ BRAĆ UDZIAŁ TYLKO MIESZKAŃCY TOMASZOWA LUBELSKIEGO. Głosować można: za pośrednictwem formularza elektronicznego tradycyjnie (tutaj), na papierowej karcie, którą będzie można oddać w punkcie głosowania - sekretariat Urzędu Miasta Tomaszów Lubelski ul. Lwowska 57, p. 23, (wzór do pobrania i wydruku) lub korespondencyjnie na adres: Urząd Miasta Tomaszów Lubelski, ul. Lwowska 57, 22-600 Tomaszów Lubelski. Miasto ma w tym roku do wydanie 200 tys. złotych, więc z pewnością w tym budżecie ma szansę zmieścić się także projekt działkowców.

Od kilku lat w wielu polskich miastach realizowane są inwestycje w ramach tzw. budżetu obywatelskiego. W największych metropoliach do wydania jest nawet kilka milionów złotych. O podziale tych pieniędzy decydują sami mieszkańcy. Chodzi przede wszystkim o to, by społeczność lokalna angażowała się w miejskie inwestycje i wskazała swoje priorytety. Ma to prowadzić do aktywnego udziału przy opracowywaniu budżetu obywatelskiego, budowania więzi w lokalnej społeczności oraz przedstawienia mieszkańcom mechanizmów funkcjonowania miasta.

Obywatele mogą więc zgłaszać swoje pomysły, które w ich przekonaniu powinny zostać zrealizowane jak najszybciej. Powinny być to inicjatywy przyczyniające się do rozwoju miasta, polegające na budowie, modernizacji, przebudowie lub rozbudowie elementu infrastruktury miejskiej, dzięki czemu podniesie się komfort i jakość życia jego mieszkańców. W tej sferze mieszczą się więc nie tylko remonty ulic, wyposażanie szkół, szpitali, budowy ścieżek rowerowych, basenów czy parków, ale też inwestycje w infrastrukturę ogrodów działkowych, które są przecież miejscami użyteczności publicznej. 

Mamy nadzieję, że projekt zgłoszony przez działkowców z ROD "Przyszłość" w Tomaszowie Lubelskim zyska odpowiednie wsparcie i potrzebne głosy, które przyczynią się do jego realizacji. Trzymamy kciuki.

 

AH

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio