Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Stanowiska i listy

Zarząd ROD "Bursztyn" w Międzyzdrojach pisze do przewodniczącego Rady Miejskiej - 19.01.2017

Pan Jan Magda Przewodniczący Rady Miejskiej w Międzyzdrojach

Szanowny Panie Przewodniczący,

W związku z fałszywymi oskarżeniami i przekłamaniami zawartymi w materiałach filmowych wyemitowanych w TVP1 dnia 23 listopada br. w ramach programu „Magazyn Śledczy" Anity Gargas, Zarząd Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Bursztyn" w Międzyzdrojach informuje, że relacje działkowców ze stowarzyszenia „Bursztynek" w Międzyzdrojach mają się nijak do rzeczywistości. Osoby wstępujące w programie są kreowane na bohaterów pokrzywdzonych przez Zarząd ROD i PZD.

Redaktor śledcza nie postarała się aby pokazać prawdę w oparciu o konkretne fakty, dotyczące prawdziwych przyczyn odwołania zarządu ogrodu, w którym znalazły się obydwie panie tak mocno kreujące się na obrońców interesów działkowców. Trzeba było sięgnąć do dokumentów oraz do wypowiedzi innych działkowców oraz osób kompetentnych i znających temat, a nie iść na łatwiznę i powielać populizm.

Całość materiału przedstawiona w reportażu, z uwagi na dość specyficzny charakter ROD „Bursztyn" w Międzyzdrojach, wymaga merytorycznego przedstawienia opinii publicznej faktów prawdziwych, choćby dlatego, aby nie tworzyć znowu ogniska zapalnego w ROD „Bursztyn" w Międzyzdrojach wtedy, kiedy sytuacja uległa normalizacji i jest ustabilizowana. Odwołanie ówczesnego zarządu ROD „Bursztyn" (uchwałą. Prezydium; OZ PZD nr 8/2010 w 2010 roku) odbyło się nie dlatego, że ktoś był niewygodny, niedobry i zły, lecz na podstawie potwierdzonych zarzutów niewypełniania przez członków organu statutowego (zarządu) nałożonych statutem zadań.

Droga odwoławcza jaka przysługiwała odwołanym, została wykorzystana. Jeżeli odwołani członkowie zarządu czuli się pokrzywdzeni, mieli prawo na drodze sądowej dochodzić swoich racji, z czego nie skorzystali. Zarząd komisaryczny, w tym przypadku został powołany zgodnie ze statutem PZD, a jego celem było przygotowanie zebrania sprawozdawczo-wyborczego do wyboru organów statutowych ROD, co w istocie rzeczy nastąpiło we wrześniu 2010 roku.

Panie Przewodniczący,

Członkowie Zarządu ROD „Bursztyn" z wielkim zaskoczeniem i oburzeniem przyjmują treść programu „Magazyn Śledczy". Przestawione informacje nie mają odniesienia do rzeczywistości, są gołosłownymi zarzutami nie popartymi żadnymi konkretnymi przykładami. Takie przedstawianie spraw jest stronnicze i bardzo szkodliwe społecznie gdyż godzi w dobre imię działkowców a także mieszkańców Międzyzdrojów.

Tym bardziej zasmucającym jest fakt, że w tym procederze główną rolę odgrywa Pani Katarzyna Natkańska, osoba będąca w obecnej kadencji Radną Rady Miejskiej w Międzyzdrojach. Pani ta, pełniąc funkcję radnej winna kierować się w swoich działaniach uczciwością, rzetelnością i mówieniem prawdy, gdyż spoczywa na niej olbrzymi obowiązek wynikający z zaufania społecznego.

Zarząd ROD "Bursztyn" w Międzyzdrojach

 

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.