Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Spotkanie opłatkowo-noworoczne w ROD im. Jerzego Niedziałkowskiego w Środzie Wielkopolskiej - 16.01.2017

5 stycznia 2017 roku  w sali Domu  Działkowca ROD  im. Jerzego Niedziałkowskiego spotkali się Zarząd Ogrodu, członkowie komisji i aktyw  stowarzyszenia na wspólnym opłatku z władzami samorządowymi. Prezes ROD Zenon Król powitał wszystkich , a szczególnie Burmistrza Wojciecha Ziętkowskiego, Starostę Marcina Bednarza , Radną Sejmiku Województwa Wielkopolskiego Mirosławę Katarzynę Kaźmierczak, księgową Czesławę Niemir oraz działkowca seniora Zygmunta Franke i zaprosił do wspólnego przeżycia Jasełkowego przedstawienia . Przed zebranymi  zaprezentowali się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 z klas 3 f i 3 h z wychowawczyniami Natalią Januchowską i Anną Kaczmarek. Przedstawienie było  okazją do wspólnego śpiewu kolęd, pięknie przygotowany i wykonany  występ nagrodzony został gromkimi brawami.  Małych artystów  obdarowano słodkimi podarunkami , a opiekunki kalendarzami ogrodniczymi  ufundowanymi przez  Starostwo Powiatowe oraz  Zarząd ROD. 

Po części artystycznej Prezes Ogrodu złożył życzenia wszystkim obecnym i ich rodzinom  na 2017 rok.  Dzieląc  się opłatkiem składano sobie  życzenia, wznosząc toast  symboliczną lampkę szampana, a w tle rozbrzmiewały piękne polskie kolędy grane przez Kapelę Stara Gwardia zaprzyjaźnioną z działkowcami. Spontanicznie odśpiewano „100 lat” dla głównego organizatora spotkania Prezesa Zenona Króla oraz uczestników opłatka działkowego.

 W trakcie poczęstunku była okazja do podsumowania minionego roku, szczególnie zakończonych inwestycjach  i omówienia planów Zarządu na rok 2017 oraz oczekiwanych od Urząd Miasta dotacji na te cele. Obecność przedstawiciel  wszystkich szczebli samorządów  pozwoliła na przybliżenie im przez działkowców  wielu kwestii związanych z działalnością ROD , nie zabrakło też skierowanych do władz samorządowych podziękowań za wsparcie z budżetu gminy i powiatu wykonanych  prac oraz współfinansowanie imprez i  festynów.

Wspólne śpiewnie kolęd i pastorałek , przyjacielskie rozmowy trwały do późnych godzin nocnych. Żegnając się w miłej atmosferze obiecano sobie podtrzymanie tradycji spotkań opłatkowo-noworocznych, które spełniają  ważną rolę  w  podtrzymywaniu  więzi międzyludzkich w okresie świątecznym. Cieszy obecność władz z okazji tego typu spotkań, a występy uczniów podkreślają ścisłą współpracę między działkowcami a społecznością lokalną. 

Opracowanie tekstu Andrzej Mytko  Zdjęcia Zbigniew Szczepański

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio