Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Jasełka - zimowa integracja w ogrodzie - 13.01.2017

Zwyczaj wystawiania przedstawień jasełkowych do Polski w XVI wieku przywędrował z Włoch. Za twórcę przedstawień uważany jest Franciszek z Asyżu, który pierwszą taką scenę zaaranżował w 1223 roku. Jasełka stały się zbieżne z kolędowaniem oraz charakterystycznym elementem słowiańskiego folkloru. Jeśli chodzi o teksty, które były używane w jasełkach, to zazwyczaj były anonimowe i miały charakter gwarowy. Z czasem wprowadzano do nich pewne elementy, które miały nawiązywać do aktualnych wydarzeń.

Zarząd Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Przyszłość” w Mieroszowie zorganizował spotkanie świąteczne dla seniorów. W spotkaniu, podobnie jak w wielu innych organizowanych przez ROD wydarzeniach, uczestniczył Burmistrz Mieroszowa Pan Marcin Raczyński.

W przygotowanym przedstawieniu jasełkowym, dzieci pięknie odegrały swoje role, sceny ruchowe połączone były z tekstami i kolędami,. Po zakończeniu występu przyszedł czas na życzenia świąteczne, które w imieniu Zarządu ROD „Przyszłość” w Mieroszowie dla wszystkich  złożył Prezes Pan Adam Kołpak.

Miłym akcentem spotkania był Mikołaj, który wręczył dzieciom prezenty, właściwie Mikołajów było wielu, ponieważ kolejne upominki dzieci otrzymywały od organizacji pozarządowych. Dopełnieniem miłego nastroju było wspólne kolędowanie przy pysznych ciastach, słodyczach, owocach i kawie. W konkursie śpiewania kolęd prym wiódł  łowczy Koła Łowieckiego „Knieja” Lubawka Pan Andrzej Kuncewicz. Spotkanie świąteczne przebiegło w miłej atmosferze a piękne dekoracje i choinka dopełniły całości.

 

Krzysztof Paciepnik

Inspektor ds. organizacyjnych

PZD - Okręg Sudecki

Powrót

Copyright © 2020 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio