Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Konkurs Zielony Poznań w ROD zakończony - 27.12.2016

Tradycyjnie, jak co roku działkowcy stanowili najliczniejszą grupę uczestników konkursu „Zielony Poznań". Na własnym podsumowaniu 9 grudnia 2016 r. w Domu Działkowca ROD „Urodzaj” w Poznaniu spotkali się przedstawiciele rodzinnych ogrodów działkowych, które uczestniczyły w konkursie.  W tym roku w konkursie uczestniczyło 46 Rodzinnych Ogrodów Działkowych i ponad 3,4 tyś. działkowców. Na spotkanie przybyli także członkowie komisji konkursowych, którzy musieli z grona ponad 3,4 tys. zgłoszonych działek wyłonić te najlepsze.  Na uroczystość przybyli Wiceprezydent Poznania Jędrzej Solarski oraz Zastępca Dyrektora Wydziału Działalności Gospodarczej i Rolnictwa Urzędu Miasta Marek Stachowiak wraz z pracownicami Wydziału. W sympatycznej, rodzinnej atmosferze Pan Prezydent w asyście Prezesa OZ PZD Zdzisława Śliwy wręczył wyróżnionym ogrodom  i działkowcom dyplomy uznania i ufundowane przez sponsorów konkursu nagrody rzeczowe, w tym nawozy „Guano”. Spotkanie umilał występ zespołu „Łazarski Krąg”.

Prezydent Jędrzej Solarskie już na zeszłorocznym spotkaniu zapowiadał o możliwości pozyskiwania środków finansowych na różne formy prowadzonej działalności prowadzonej przez ogrody działkowe. W tym roku przechodzimy już do konkretów. Na etapie uchwalania jest decyzja dotycząca dotacji w wysokości 250 000 zł na rozbudowę infrastruktury  w poznańskich ROD w roku 2017. Wystąpienie Prezydenta spotkało się z wielką aprobatą i zadowoleniem przedstawicieli Zarządów ROD, którzy nagrodzili go gromkimi brawami. Lepszego prezentu gwiazdkowego poznańskie ogrody nie mogły sobie wymarzyć.

Wszystkim uczestnikom i laureatom konkursu serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w przyszłorocznej edycji konkursu.

 

AW

Zdjęcia – Andrzej Górczyński, Ryszard Hajko

Powrót

Copyright © 2023 Polski Związek Działkowców All rights reserved.