Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Świąteczny kiermasz w siedzibie OZ Podkarpackiego - 21.12.2016

W piękne wtorkowe przedpołudnie 13 grudnia br., w siedzibie Okręgu Podkarpackiego PZD w Rzeszowie, po raz kolejny spotkaliśmy się na kiermaszu świątecznych ozdób wykonanych przez działkowców i młodzież z Zespołu Szkół Agroprzedsiębiorczości w Miłocinie.

Swoje prace zaprezentowały Panie z ROD: "Przyszłość", "Zalesie", "im. H. Wieniawskiego" i "im. W. Puchalskiego" w Rzeszowie oraz z ROD "Mokrzyszów" w Tarnobrzegu. Wśród licznych bombek, aniołów i mikołajów można było doszukać się przepięknych serwetek i stroików.

Na kiermasz przybyli działkowcy z miasta i najbliższych okolic. Każdy mógł obejrzeć ozdoby, zapoznać się z technikami wykonania poszczególnych ozdób i zakupić te małe, świąteczne cudeńka. Największą popularnością cieszyły się bombki choinkowe, których kolorystyka niewiele odbiegała od tęczy. Wszyscy podziwiali działkowe artystki za tak misternie wykonane prace, które wymagały niesamowitych pokładów cierpliwości i dobrego oka. Wszystkie Panie zgodnie stwierdziły, że to dzięki pracy na działce nauczyły się wytrwałości, bo ciężka praca się opłaca.

Podczas dyskusji, jaka rozwinęła się wśród słuchaczy okazało się, że niezależnie od wieku, wszyscy dbamy o tradycję. Pielęgnujemy zdecydowaną większość zwyczajów, a co najważniejsze, przekazujemy je następnym pokoleniom.

W tym roku, w świątecznym quizie wzięła udział młodzież z Zespołu Szkół oraz działkowcy. Pytania były bardzo podchwytliwe i tym razem, o jedną, małą karpiową łuskę wygrała młodzież. Działkowcy obiecali odegrać się na święta wielkanocne.

Był czas na śpiewanie kolęd, na rozmowy, każdy mógł zjeść pysznego piernika i napić się pachnącej świętami herbaty. Wszyscy złożyli sobie życzenia świąteczno - noworoczne, żeby spotkać się w przyszłym roku w jeszcze większym gronie. 

Dzięki temu spotkaniu wszyscy nabrali sił do przedświątecznej pracy, a my przekonania, że takie  spotkania są bardzo potrzebne dla społeczności działkowej.


Jadwiga Brzozowska
instruktor ogrodnictwa
OP PZD Rzeszów

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio