Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Żegnamy działaczkę PZD Werę Stroczyńską - 21.12.2016

 W przeddzień radosnych Świąt Bożego Narodzenia działkowa rodzina, nie tylko ze Świnoujścia, pogrąża się w smutku. Żegnamy jedną z naszych aktywnych koleżanek, niestrudzoną propagatorkę idei ogrodnictwa działkowego, a przede wszystkim jego ekologicznego aspektu, krajowego instruktora ogrodowego Polskiego Związku Działkowców-Werę Stroczyńską. Przez lata, zwłaszcza w rodzinnym Świnoujściu dała się poznać jako działkowiec oddany bez reszty idei rodzinnego ogrodnictwa działkowego. Czynnie wspierała walkę środowiska o Ustawę o R.O.D. A, odkąd Polski Związek Działkowców rozpoczął działalność w pełnym majestacie prawa, w oparciu o nową ustawę, Wera Stroczyńska zaangażowała się bez reszty w propagowanie wśród mieszkańców ekologicznych zalet Rodzinnych Ogrodów Działkowych. Z łatwością nawiązywała kontakt z dorosłymi jak i najmłodszymi mieszkańcami.

   Dzieci ze świnoujskich szkół na długo zapamiętały plenerowe lekcje z panią Werą. Jeszcze we wrześniu br. W R.O.D. „Olszynka” dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 chłonęły tu nie-podręcznikową wiedzę i zarażały się miłością do obcowania z przyrodą.

We wcześniejszych latach Wera Stroczyńska chętnie angażowała się we wspólne akcje i inicjatywy środowiska działkowego w naszym mieście. Aktywnie współuczestniczyła w organizacji pamiętnych okręgowych dożynek działkowych i późniejszych akcjach środowiska związanych z walką o nową ustawę o R.O.D. Dziś, wraz z odejściem p. Wery Polski Związek Działkowców traci jedną z osób  oddanych tej sprawie i zaangażowanych w scalanie działkowej rodziny.

 Mimo naturalnego związania ze Świnoujściem, obowiązki krajowego instruktora ogrodowego zmuszały ją także często do pracy poza domem. Zawsze jednak najchętniej wracała do swojego miasta, swojego ogrodu na swoją działkę w Rodzinnym Ogrodzie Działkowym „Nad Zalewem”. Znana nie tylko w środowisku działkowców na długo pozostanie wzorem aktywności i zaangażowania. Ceremonia pogrzebowa odbędzie się dnia 2016-12-23 o godz. 14:00 w Kaplicy na Cmentarzu Komunalnym w Świnoujściu. Ceremonia pogrzebowa rozpocznie się Mszą Pogrzebową w Kościele pw. Chrystusa Króla o godz. 12:30

                                                                 Pogrążeni w żalu

                                                 Działkowcy świnoujskich ROD i Prezes PZD Eugeniusz Kondracki

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio