Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Narada Instruktorów Społecznej Służby Instruktorskiej w OZ PZD w Opolu - 08.12.2016

W dniu 7 grudnia 2016 r. w sali prezydialnej Okręgowego Zarządu PZD w Opolu odbyła się narada okręgowych i krajowych instruktorów SSI. Prezes OZ dokonał otwarcia narady, zapoznał instruktorów z aktualną sytuacją w Związku i w Okręgu Opolskim. Poruszeni artykułem „Gazety Wyborczej”, który dotknął także i nasz okręg, wyrazili swój protest przeciwko publikacji red. M. Wójcika pn. „Ruch oporu na działkach” dotyczącej ogrodów działkowych i Polskiego Związku Działkowców w formie stanowiska. 

 

Prezes OZ PZD w Opolu – Bartłomiej Kozera wygłosił także referat nt. ogrodów działkowych w zmieniającym się społeczeństwie. Zwrócił uwagę na pojawiające się nowe funkcje działki, poza wartościami zdrowotnymi i ekonomicznymi, działki zaczęły pełnić funkcję wychowawczą, kulturowa, terapeutyczną i rekreacyjną.

Sekretarz Okręgowego Zarządu, a zarazem Krajowy Instruktor SSI – Władysław Maj, w krótkim wystąpieniu okolicznościowym podzielił się swoim doświadczeniem nt. organizacji i prowadzenia szkoleń dla nowych działkowców i działkowców. Zwrócił uwagę iż podstawą sukcesu m.in. jest odpowiednie przygotowanie sali wykładowej oraz dobrego konspektu szkolenia.

Nie zabrakło także tematu związanego z podsumowanie pracy instruktorów okręgowych za 2016 r. i wyznaczeniu nowych celów i nowych form szkoleniowych na 2017 rok. O instruktorze XXI wieku mówiła instruktor ds. ogrodnictwa OZ PZD w Opolu – Ewa Majewska. W związku z reorganizacją Okręgowej Społecznej Służby Instruktorskiej PZD w Opolu jedenastu osobom zostały wręczone dyplomy z podziękowaniami za pracę na rzecz Związku i działkowców oraz wręczono upominki. Wręczenia dokonali Prezes wraz z Sekretarzem OZ PZD w Opolu dziękując za poniesiony trud jakim jest rozwój i szerzenie oświaty wśród działkowców.

 Upominki otrzymali także instruktorzy okręgowi i krajowi, którzy z końcem roku zaczną przygotowania do nowego sezonu szkoleniowego.

Ewa Majewska Instruktor ds. ogrodnictwa OZ PZD

 

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio