Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

ROD Związkowiec w Zielonej Górze walczy o budżet obywatelski - 02.12.2016

W wielu polskich miastach trwa już nabór wniosków do kolejnych edycji budżetu obywatelskiego. To szansa także dla działkowców i ogrodów działkowych na poprawę najbliższego otoczenia oraz ważne dla ich rozwoju inwestycje. Zachęceni dotychczasowymi sukcesami kilku ogrodów, o środki te walczą także działkowcy z ROD Związkowiec w Zielonej Górze. Potrzebują oni pieniędzy na doświetlenie ciągów pieszych dochodzących do ogrodu oraz oznakowania i bezpiecznych przejść przy bramach do ROD.

 

ROD "Związkowiec" z Zielonej Góry postanowił zgłosić zadanie do przyszłorocznego Budżetu Obywatelskiego miasta, które nie dotyczy "swojej" działalności lecz działań wokół ogrodu, które służyć będą przede wszystkim lokalnej osiedlowej społeczności. Zbieranie głosów odbywa się głównie siłami działkowców co też ma przynieść pozytywny oddźwięk na osiedlu i doprowadzić do większej integracji i rozumienia problemów działkowiczów i mieszkańców osiedla.

Do osiedla Słowackiego można dostać się pieszymi ciągami od ul. Słowackiego, od ul Strzeleckiej i od ul. Struga. Korzystanie z ciągu pieszego od ul. Struga jest przyjemne (ze względu na malownicze widoki) i bezpieczne w ciągu dnia. Korzystanie z tego ciągu późnym popołudniem (szczególnie jesienią i zimą) lub wieczorem jest niebezpieczne z jednej strony dlatego, że nie jest w ogóle oświetlona, a z drugiej dlatego, że wychodzi bezpośrednio na łuk ul. Krzemienieckiej i skrzyżowanie z ul. Wodna. Brakuje w tym miejscu odpowiednich znaków drogowych ostrzegających uczestników ruchu drogowego, spowalniaczy na ulicy, bezpiecznego przejścia przez jezdnię (odpowiednie znaki poziome na ulicy). Dodatkowo na całej długości ul. Krzemienieckiej usytuowane bramy wjazdowe na teren Rodzinnego Ogrodu Działkowego, które należało by odpowiednio oznakować znakami pionowymi i poziomymi (przejścia dla pieszych) ze względu na to iż zdecydowanie większą część użytkowników ogrodów stanowią ludzie starsi oraz rodziny z dziećmi.

Zakres zadania:
1. Oświetlenie łącznika (schody) od ul Struga do ul Krzemienieckiej,
2. Oznakowanie poziome i pionowe na ul. Krzemienieckiej przy łączniku,
3. Wykonanie spowalniacza przy łączniku,
4. Oznakowanie poziome i pionowe na ul. Krzemienieckiej przy bramach wjazdowych na Ogrody (5 oznaczonych bram, jedna oznaczona furtka).

Więcej informacji o projekcie na stronie: www.zielona-gora.pl lub na FB ogordu:

https://www.facebook.com/rod.zwiazkowiec.zgora/

 

Głosować można klikając w poniższy link:
https://www.um.zielona-gora.pl/ankieta/ankieta_BO17.htm

 


Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.