Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

"Na czyje zamówienie zaczyna się urabianie opinii przekręcając prawdę na potrzeby zleceniodawcy?" - list ws. TVP do KRRiT - 29.11.2016

Prośba o interwencję

Po obejrzeniu audycji w TVP 1 Anity Gargas 23 listopada 2016r. doszedłem do wniosku, jak mało trzeba, aby z faktów rzeczywistych dokonać tak perfidnej manipulacji. Tu rodzi się pytanie na czyje zamówienie zaczyna się urabianie opinii społecznej przekręcając prawdę na potrzeby zleceniodawcy. A że program powstał na zamówienie jestem, co do tego przekonany po prześledzeniu kariery dziennikarskiej Anity Gargas w TVP skąd została zwolniona potem TV Republika, Gazeta Polska, Ozon i powrót do TVP1 po zmianie opcji politycznej w rządzie. Redaktorka nie zawahała się zaatakować Owsiaka i spontaniczną, masową akcję wspierania przez społeczeństwo polskie jego działań. 

W reportażu z 23 listopada redaktorka Gargas oparła się na materiale na zamówienie i zrobionego przez inną redaktorkę która nie wnikając w fakty zrobiła reportaż. W ROD "Bursztyn" była poinformowana o procedurze faktycznej i o zdarzeniach, jakie miały miejsce, to jednak w reportażu wspólnie z Gargas pokazane zostało to na, co było zamówienie, nie ważne, że osoba udzielająca wywiadu (było to na działce tego pana) ma altankę działkową ponadnormatywną przekraczającą powierzchnię i wysokość i to znacząco (prawo budowlane dokładnie precyzuje jakie wymiary powinna mieć altanka działkowa) oraz to, że pani udzielająca wywiadu sama złożyła rezygnację z zarządu i nikt jej nie odwoływał,  jest faktem. Widać, że komuś zależy na wywołaniu wrogości wobec działkowców czego są przykłady audycji w TVP i artykuły w gazetach, w których szkaluje się dobre imię działkowca polskiego.

Takie postępowanie redaktorki nie przystoi telewizji publicznej i jest niebezpiecznym przekazywaniem fałszywych wiadomości, bowiem takie publikacje powtarzane z dnia na dzień mogą się stać „wieszczem prawdy objawionej”. Opowiadanie nieprawdy nie jest wielką sztuką jeśli nie ma się godności i przyzwoitości, a przy poparciu zwierzchników kariera redaktorska stoi otworem.

Z działkowym pozdrowieniem do działkowców polskich życząc obiektywizmu i prawdziwych sprawdzonych informacji, a nie kłamstw i zacietrzewienia.  

Roman Krempski  działkowiec od 35 lat


Do wiadomości:

Biuro KRRiT

KR PZD

OZ w Szczecinie

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.