Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Sprostowanie Prezesa OZ PZD w Poznaniu nt. wątków dot. poznańskich ogrodów w "Magazynie Śledczym A.Gargas" - 24.11.2016

W związku z emisją kolejnego programu „Magazyn śledczy”, w którym przedstawiano  nieprawdziwe fakty i materiały dezinformujące, a dotyczące Okręgu Poznańskiego przedstawiam poniżej treść mojego maila wysłanego do TVP po audycji z dnia 23.11.2016r.

„Dezinformacja , brak rzetelności, manipulacje.

1.Nie jest prawdą, że Rafał  Zawadzki jest działkowcem na Wrzesińskiej

2. Nie jest prawdą, że by wyłączyć się z PZD potrzeba 70% frekwencji na zebraniu działkowców. Wystarczy zajrzeć do ustawy o rod.

3. Jedynym efektem blisko 2 godzinnej szczerej rozmowy w OZ PZD w Poznaniu z red. Suworow są 2 zdania wypowiedziane przeze mnie na antenie. A mówiliśmy wiele ciekawych i istotnych rzeczy...

4. Jedyny efekt "śledczy" to dotarcie do kwoty mojego świadczenia za roczną pracę bez umowy o pracę, bez prawa do urlopu i innych przywilejów pracowniczych, choć praca dla działkowców odbywa się tez bardzo często w soboty i święta. Pani Suworow zapomniała tez dodać, że mówimy o kwocie brutto i aktualną też pozostaje kwestia, czy za takie wynagrodzenie zgodziłaby się pracować Pani Redaktor.

5. Z obietnicy przyjęcia zaproszenia na nasze okręgowe święto w Nowym Tomyślu, gdzie byli działkowcy, pozostały tylko obietnice i przebitka ściągnięta z materiałów archiwalnych.

Przykre to wszystko, czy TVP zależy na zniszczeniu ogrodnictwa działkowego ?”

 

Bardzo ciekawi reakcja TVP na moją negatywną ocenę programu. Najgorsze, że  redakcja jest odporna na fakty, o czym świadczy powielanie materiału dotyczącego Warszawy i dalsze podtrzymywanie kłamstw wcześniej prezentowanych. 

Nie jest  też prawdą podany na antenie powód odwołania p. Rafała Zawadzkiego z prezesa zarządu ROD im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu. Tu trzeba przypomnieć fakty: w ROD  zorganizowano spotkanie z posłem Wiplerem podczas którego w świetlicy ROD kierowanego przez prezesa Zawadzkiego wywieszono do góry nogami karykaturę logo naszego Związku oraz prezentowano treści wrogie dla naszej organizacji. Czy tak Pan Prezes Zawadzki chciał reprezentować Związek, który powierzył mu zarządzanie ogrodem i w imieniu którego miał tę funkcję sprawować?

Zdzisław Śliwa

Prezes OZ PZD

Powrót

Copyright © 2023 Polski Związek Działkowców All rights reserved.