Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Jubileusz 80 - lecia Rodzinnego Ogrodu Działkowego im. T. Kościuszki w Łobżenicy - 22.11.2016

19 listopada 2016r., na sali OSP w Łobżenicy odbyła się uroczystość 80–lecia Rodzinnego Ogrodu Działkowego im. T. Kościuszki w Łobżenicy.  Honorowy patronat nad uroczystością objął Starosta Pilski Eligiusz Komarowski. Uroczystość rozpoczęła się o godz. 16.00 wprowadzeniem pocztu sztandarowego i hymnem PZD.

Po otwarciu części oficjalnej i przywitaniu przez Prezesa ROD w Łobżenicy zaproszonych gości program artystyczny rozpoczęły tańce dzieci w krajeńskich strojach ludowych z grupy starszaków, Przedszkola Publicznego w Łobżenicy.

Następnie uczniowie Szkoły Podstawowej w Łobżenicy zaprezentowali specjalnie przygotowany na tą okazję program związany z ogrodnictwem i warzywami, oraz przedstawili inscenizację teatralną przygotowaną na podstawie wiersza Juliana Tuwima „Rzepka”.

Dzieci z przedszkola i młodzież szkolna w podziękowaniu za przygotowany program otrzymały słodycze ufundowane przez GS „Rolnik” i Burmistrza Łobżenicy. Na ręce pań z Przedszkola i Szkoły Podstawowej prezes ogrodu wręczył pisemne podziękowania od Zarządu ROD i pamiątki ufundowane przez Burmistrza Łobżenicy. Dodatkowo pani dyrektor Szkoły Podstawowej w Łobżenicy w celu wsparcia w zagospodarowaniu przekazanych im nieodpłatnie 3 działek, otrzymała ufundowany przez działkowców ręczny kultywator ziemi ogrodowej.

Kolejnym punktem programu było przedstawienie krótkiego rysu historycznego powstania ogrodu działkowego w Łobżenicy opracowanego na podstawie publikacji pana Henryka Kucharskiego i wyświetlenie prezentacji multimedialnej zdjęć z kroniki ogrodu.

 

Następnie uroczyście odsłoniono tablicę okolicznościową, która  wyrzeźbioną na tą okazję przez miejscowego artystę pana Andrzeja Kopydłowskiego.

Po odsłonięciu tablicy głos zabrał Prezes Okręgowego Zarządu PZD w Pile pan Marian Praczyk, który wręczył ufundowany przez Okręgowy Zarząd PZD w Pile ryngraf okolicznościowy i przekazał z Polskiego Związku Działkowców w Warszawie puchar z okazji 80-Lecia ogrodu oraz list gratulacyjny od prezesa PZD pana Eugeniusza Kondrackiego. Następnie Prezes Okręgowego zarządu PZD wspólnie z Prezesem ROD w Łobżenicy i Prezesem Kolegium Prezesów ROD powiatu pilskiego PZD panem Czesławem Wiśniewskim wręczyli zasłużonym działowcom odznaczenia i dyplomy.

Kolejnym punktem programu były wystąpienia zaproszonych gości.

Burmistrz Łobżenicy pan Piotr  Łosoś przekazał dyplom okolicznościowy dla działkowców i zapewnił o swoim wsparciu i wsparciu władz gminy Łobżenica, docenił wkład działkowców w integrację społeczności lokalnej i poinformował, że dla ogrodu działkowego zostanie przekazana nowa kosiarka spalinową.

Przewodniczący Rady powiatu pan Kazimierz Wasiak poinformował, iż pan Starosta Pilski z uwagi na wyjazd do Warszawy nie mógł osobiście uczestniczyć w uroczystości i w jego imieniu przekazał życzenia i ryngraf.

Zakończenie pierwszej części uroczystości uświetnił występ solistki Martyny Mozgała.

Kolejną częścią uroczystości była zabawa taneczna, która trwała do późnych godzin. Zabawę uświetniły wyśmienite pieczone prosię przygotowane przez formację Dźwierszno oraz wspaniały tort upieczony na ta okazję przez panią Marylę Stuba.

Zarząd Rodzinnego Ogrodu Działkowego im. St. Staszica w Łobżenicy pragnie serdecznie podziękować wszystkim, którzy pomogli w organizacji tej uroczystości, a w szczególności za wsparcie Powiatu Pilskiego.

 

Robert Mrotek Prezes ROD

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio