Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Bank Dobrych Praktyk w ROD Okręgu Sudeckiego - przyjaźń i współdziałanie z Czeskim Związkiem Ogrodowym - 18.11.2016

Prezes OZ Sudeckiego i Prezes ROD „Tęcza” w Międzylesiu w maju br. podpisali umowę partnerską z Czeskim Związkiem Ogrodowym Okręg Kralicki. Władze obydwu organizacji zdecydowały się podpisać umowę partnerską, której celem jest  pogłębianie przyjaźni i współpracy pomiędzy działkowcami z Czeskiego Okręgu Kralickiego i działkowcami z ROD „Tęcza” w Międzylesiu.

Wielu ludziom umowa kojarzy się najczęściej z kartką papieru i podpisami osób. W przypadku umów zawieranych przez działkowców najważniejsze są  rezultaty z wykonanej wcześniej pracy i efekty współpracy.

Po podpisaniu umowy dzięki działaniom obu stron nastąpił rozwój w wymianie doświadczenia w zakresie ogrodnictwa działkowego, sadownictwa, rekreacji, wypoczynku, ochrony lokalnych tradycji i wzajemnego poznawania języków ojczystych.

We wrześniu br. w ROD „Tęcza” w Międzylesiu odbyły się uroczyste Dni Działkowca połączone z świętowaniem 35-lecia Polskiego Związku Działkowców.

W uroczystościach uczestniczyli zaproszeni działkowcy z Czech, władze samorządowe oraz mieszkańcy Międzylesia. Wspólne polsko-czeskie wystawy plonów działkowych, konkursy, grillowanie, występy zespołów, śpiewy i tańce  trwały do białego rana.

Działkowcy z Okręgu Sudeckiego i Okręgu Kralickiego w Czechach odnoszą się z szacunkiem do nawiązanej przyjaźni polsko-czeskiej oraz zapowiadają, że będą pielęgnować i rozwijać partnerstwo między działkowcami po obu stronach granicy. Granicy, która nie dzieli ogrodów, bo pasja uprawiania roślin na swojej działce łączy ich i pomaga  przekraczać wszystkie trudności.


film: https://www.youtube.com/watch?v=29-76BouDyk&list=PLRw2dL9OeTW8iiu5jm2wPoRlSCPgs5Okl

 

Krzysztof Paciepnik

Inspektor

PZD - Okręg Sudecki

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio