Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Obchody Dnia Niepodległości z udziałem Rodzinnych Ogrodów Działkowych w Blachowni - 17.11.2016

Punktualnie o godzinie 8:30 delegacja Urzędu Miejskiego w Blachowni z Panią Burmistrz Blachowni Sylwią Szymańską, delegacja Rady Miejskiej w Blachowni z Przewodniczącą Rady Miejskiej w Blachowni Panią Edytą Mandryk złożyły wieńce przed Pomnikiem w Hołdzie Poległym i Pomordowanym Mieszkańcom Wsi Cisie.

Około godz. 9:30 w strażnicy OSP w Cisiu odbył się konkurs pieśni i wierszy o tematyce patriotycznej w ramach projektu realizowanego przez Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Cisie ,,Cisie nasza mała Ojczyzna historie spisane piórem na papierze” zakończony wspólnym śpiewaniem pieśni patriotycznych i tradycyjną grochówką.

O godz. 12 nastąpiło uroczyste odsłonięcie tablicy Pamiątkowej znajdującej się pod Dębem Pamięci w Gimnazjum im. Janusza Korczaka w Blachowni.

Obchody Dnia Niepodległości w Blachowni rozpoczęły się zbiórką na Placu Wolności o godzinie 12:30, gdzie druh OSP Ryszard Cierpiał przekazał meldunek Burmistrzowi Blachowni.

Następnie poczty sztandarowe, delegacje, mieszkańcy oraz przybyli goście przemaszerowali do Kościoła pw. Św. Michała Archanioła, gdzie odbyła się uroczysta msza św. za Ojczyznę celebrowana przez ks. proboszcza Tomasza Wronę.
Po mszy św. władze miasta oraz jego mieszkańcy, Strażacy OSP, Przedstawiciele stowarzyszeń, organizacji, placówek oświatowych i kulturalnych z Blachowni, młodzież szkolna oraz delegacje Partii Politycznych udali się, przy dźwiękach Młodzieżowej Orkiestry Dętej Miejskiego Domu Kultury w Blachowni pod Pomnik Ofiar Terroru Hitlerowskiego przy ul. Sienkiewicza, gdzie Pani Burmistrz wygłosiła okolicznościowe przemówienie:

Kolejnym punktem obchodów było składanie wieńców i wiązanek kwiatów, oraz zapalenie zniczy. Po oficjalnej części uroczystości wszyscy uczestnicy mogli spróbować żołnierskiej grochówki.

\

 

Opracował Jerzy Wawszczak

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio