Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Działkowcy z Okręgu Pilskiego PZD na uroczystościach Święta Niepodległości - 16.11.2016

11 listopada 1918 r. Rada Regencyjna przekazała Józefowi Piłsudskiemu władzę wojskową i naczelne dowództwo podległych jej wojsk polskich. Tego samego dnia Niemcy podpisały zawieszenie broni kończące I wojnę światową. Po ponad 120 latach Polska odzyskiwała niepodległość.

Działkowcy okręgu pilskiego licznie uczestniczyli w obchodach Święta Niepodległości składając w miejscach upamiętnień wiązanki kwiatów oraz wystawiając poczet sztandarowy Okręgowego Zarządu PZD.

W Pile poczet sztandarowy reprezentowali: Józef Barcz z ROD „Za Parkiem”, Tadeusz Frankowski z ROD „Sikorskiego” i Jan Deręgowski z ROD „Malwa. Wiązankę kwiatów złożyli: Marian Praczyk Prezes OZ, Maria Fojt Wiceprezes OZ oraz Prezesi Czesław Wiśniewski z ROD „Za Parkiem”, Tadeusz Truty z ROD im. Sikorskiego i Ryszard Grzelak z ROD „Malwa.

W Trzciance poczet sztandarowy reprezentowali: Marek Ratajczak z ROD „Słonecznik”, Henryk Małecki i Bogdan Papaj z ROD „Relaks”. Wiązankę kwiatów złożyli: Marian Praczyk Prezes OZ oraz Prezesi Andrzej Bąkorowski z ROD „Relaks” i Zygmunt Czarny z ROD „Słonecznik”.

W Chodzieży wiązanki kwiatów składali: Prezesi Henryk Koźlarek z ROD „Zielony Zakątek”, Adam Daszkowski z ROD „Powstańców Wlkp.”, Halina Laskowska z ROD „550-lecia m. Chodzieży”, Marian Bogucki z ROD „Bratek” oraz Helena Frąckowiak i Anna Filip z ROD „Powstańców Wlkp.”

W Rogoźnie wiązanki kwiatów złożyli: z ROD im. J. Słowackiego – Jarosław Nowak, Irena Bartoszek i Florian Jezierski, z ROD im. Marcinkowskiego – Katarzyna Szuberska, Janusz Staszyński, Maciej Boszacki, z ROD „Czerwony Mak” Ryszard Pawlak Prezes, Jan Fundamencki i Wojciech Bartkowiak, z ROD im. Przemysława – Grażyna Sierakowska.

W Czarnkowie wspólną wiązankę kwiatów złożyli: z ROD  im. St. Staszica - Wojciech Urban Prezes, z ROD „Kolejarz” - Władysław Górski Prezes oraz z ROD „Janka z Czarnkowa” – Sebastian Frankowski i Jan Karniszewski.

W Krzyżu Wlkp. wiązankę kwiatów złożyli: Stanisław Lemieszka Prezes ROD „Kolejarz” i Andrzej Hellak Prezes ROD „Bratek”.

W Gołańczy kwiaty złożyli: Ryszard Rykała Prezes, Rafał Romel i Aleksander Kempczyński z ROD im. K. Libelta.

W Łobżenicy kwiaty złożyli: Robert Mrotek Prezes i Mieczysław Różyński z ROD im. T. Kościuszki.

KA

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio