Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Dni Otwarte dla dzieci, rodziców i nauczycieli w ROD im. Armii Poznań - 15.11.2016

Zarząd ROD im. Armii Poznań w dniu 15. października 2016 roku zorganizował Dni Otwarte dla dzieci z klas 1-3 ze SP nr 11 w Poznaniu. Dzieci przybyły wraz ze swoimi rodzicami i rodzeństwem. Głównym naszym założeniem było pokazanie naszego ROD dzieciom i ich rodzicom spoza naszego ogrodu.

Chcieliśmy pokazać piękno takich miejsc. Zarząd naszego ogrodu przygotował ognisko oraz liczne zabawy ruchowe dla dzieci. Wykorzystaliśmy fakt, iż kilkoro dzieci w tym właśnie czasie obchodziło swoje urodziny. Po ustaleniach z rodzicami przygotowaliśmy niespodziankę urodzinową. Rodzice zadbali o poczęstunek dla wszystkich.

Zaangażowanie rodziców przeszło nawet nasze oczekiwania. Były torty i dmuchanie świeczek. Były życzenia i śpiew, wspaniałe ognisko i wiele zabaw . A to wszystko działo się w pięknym
otoczeniu zieleni, a nie jak to zwykle bywa na zamkniętych placach zabaw - w otoczeniu kurzu i betonu.

Dzieci były zachwycone i my jako Zarząd naszego ROD również. Przy okazji zabaw i spędzenia wspólnego, jesiennego czasu, Prezes ROD im. Armii Poznań pani Barbara Szewczyk opowiedziała o naszym pięknym miejscu, o tym w jaki sposób funkcjonują nasze ogrody. Śmiech dzieci, rozmowy rodziców przy ognisku, rozbrzmiewały w naszym lasku przez kilka godzin. Nie straszna była nawet jesienna aura. 

Wielu rodziców po raz pierwszy spotkało się z takim miejscem. Padały pytania w jaki sposób można zostać członkiem PZD. Zachwyt w oczach dzieci i ich rodzin  utwierdził nas w przekonaniu, że takie zaproszenia mają pozytywny odzew. Chcemy pokazać wszystkim tym, którzy nie wiedzą o istnieniu takich pięknych miejsc jak Rodzinne Ogrody Działkowe, że jesteśmy....jesteśmy tuż obok i zapraszamy.Aneta Wicher
Sekretarz ROD im. Armii Poznań

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio