Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Obchody Święta Niepodległości w OZ PZD Toruńsko-Włocławskim z działkowcami w tle - 14.11.2016

"11 listopada 1918 roku następuje koniec zaboru obcego, znów na mapie świata polskie państwo gości. Nikt nam nie zabierze już niepodległości, Ojczyzna wolna, znowu wolna. Tak bije serce, huczą skronie, dziś wolności kanonada”

 

Obchodzone co roku 11. listopada, na pamiątkę odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku, po 123 latach niewoli. Na uroczystości z okazji Narodowego Święta Niepodległości w Grudziądzu, licznie przybyli mieszkańcy, przedstawiciele władz państwowych i samorządowych, kompania honorowa Wojska Polskiego, mieszkańcy, a wśród nich liczne grono działkowców zrzeszonych w PZD.


Wśród licznych pocztów sztandarowych, chorąży Tadeusz Szyszkowski z ROD „Sielanka”, wraz z asystą w składzie Stefan Dichting z ROD „Sasanka” , Marian Jagodziński z ROD :Krokus” dumnie prezentował sztandar działkowców miasta i rejonu Grudziądza. Kwiaty po pomnikiem Żołnierza Polskiego złożyły delegacje władz miasta, parlamentarzystów, kombatantów oraz stowarzyszeń, szkół, a nawet rowerzyści uczestniczący w masie krytycznej oraz delegacja Polskiego Związku Działkowców z Prezesem Okręgowego Zarządu Toruńsko- Włocławskiego Polskiego Związku Działkowców p. Piotrem Gadzikowskim oraz Przewodniczącym Kolegium Prezesów ROD miasta i rejonu Grudziądza p.Mieczysławem Chrapińskim, p. Małgorzata Jasińska z ROD „Niezapominajka. Po zakończeniu części oficjalnej uczniowie z klas mundurowych dali pokaz musztry.

Foto: Franciszek Warczak

Tekst: Małgorzata Jasińska

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio