Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Stanowiska i listy

"Szanowny Panie z wielką determinacją i poświęceniem walczyliśmy o przygotowanie i zatwierdzenie statutu PZD" - 10.11.2016

Szanowny Panie Rzeczniku Praw Obywatelskich, długo wahałam się czy napisać do Pana, Ale troska o przyszłość wszystkich Ogrodów zmusiła mnie do tego.

Szanowny Panie z wielką determinacją i poświęceniem walczyliśmy o przygotowanie i zatwierdzenie Statutu PZD. Poddany on był szerokiej konsultacji środowiska działkowego, które w sposób odpowiedzialny dyskutowali nad każdym artykułem i zapisem.

Wśród wątpliwości i zastrzeżeniach kieruje się Pan opinią ludzi, którzy nagminnie łamią  prawo gromiąc Ustawę z 13 grudnia 2013r oraz obowiązujący Statut PZD.

Niepotrzebnie kieruje Pan  swoje stanowisko do Naczelnego Sądu Administracyjnego, gdyż My wieloletnia organizacja działkowców nie zgadzamy się na nieprzemyślane zapisy i rozwiązania w Ustawie, dotyczące budowy altan ponadnormatywnych oraz  zamieszkiwania na terenie ROD .

W pełni zdajemy sobie sprawę z tego czym by to groziło. Byłoby to kolejna próba pozbawienia działkowców odszkodowania w  przypadku likwidacji całego Ogrodu bądź jej części.

Szanowny Panie Rzeczniku Praw Obywatelskich jestem przekonana, że w czasach których żyjemy a dzieje się tyle nieprawidłowości w życiu politycznym, znajdzie Pan ciekawy temat który będzie wymagał Pana interwencji a ogrody działkowe proszę pozostawić w spokoju.

 

Z poważaniem

Urszula Walusiak

ROD „Formet” w Bydgoszczy

  

Powrót

Copyright © 2023 Polski Związek Działkowców All rights reserved.