Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Spotkanie z posłanką Ewą Drozd w ROD „Tulipan” w Bolesławcu - 09.11.2016

W dniu 27 października Zarząd ROD „Tulipan” zorganizował spotkanie działkowców z panią poseł Ewą Drozd z Platformy Obywatelskiej.

Jako ogród od lat utrzymujemy systematyczne relacje z posłami wielu partii parlamentarnych, 26 stycznie 2013 roku zaprosiliśmy panią poseł na spotkanie w obronie nowo powstałej Ustawy o ROD.

Prezes ROD „Tulipan” wręczył pani poseł kwiaty, dziękując za wieloletnie wspieranie działkowców oraz wręczył dyplom „Przyjaciela Ogrodu ROD Tulipan”.

Prezes Jerzy Zając poinformował o działaniach działkowców w obronie Ustawy o ROD, inicjatywach i stanowiskach do Rzecznika Praw Obywatelskich, który wpisał się w atmosferę niszczenia naszego wspólnego dorobku.

Istnienie silnej, ogólnopolskiej organizacji działkowców oraz nasza jedność pozwoliła nam obronić ogrody w Polsce i dalsze istnienie PZD – powiedział prezes ROD „Tulipan”.

Zabierając głos – pani poseł wręczyła na ręce prezesa figurę anioła stróża, aby chronił nasz ogród przed różnymi przeciwnościami losu. Gratulowała też działkowcom aktywności na wielu płaszczyznach. Następnie przedstawiła działania obecnego Sejmu RP, mówiła o problemach wokół Trybunału Konstytucyjnego oraz wokół nowej reformy oświatowej.

Działkowcy przystąpili do zadawania pytań, niektóre były trudne dla Platformy Obywatelskiej.

Na zakończenie pani poseł obiecała, że w 2017 roku zaprosi grupę działkowców do Sejmu. Nie zabrakło wspólnych zdjęć i wpisów do ogrodowej kroniki, a całe spotkanie przebiegało w miłej i rodzinnej atmosferze. Już wieczorem relację ze spotkania można było zobaczyć na portalu Bolec.info, którego redaktor był obecny na spotkaniu.

Jerzy Zając,  MB

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio