Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Strefa uśmiechniętego seniora w Czarnkowie k. Piły - 04.11.2016

Pod takim hasłem w piątek, 28 października, w sali towarzyskiej Czarnkowskiego Domu Kultury odbyło się spotkanie integracyjne organizacji pozarządowych. Inicjatorkami tego spotkania były pracownice Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Czarnkowie oraz działające przy nim Centrum Wolontariatu.

Zapytaliśmy kierowniczkę MOPS Ewę Kozłowicz, skąd pomysł na zorganizowanie takiego spotkania. Wyjaśniła, że w Czarnkowie owszem, dużo się dzieje, ale organizacje działają samodzielnie. „Uważam, że razem, wspólnie, łatwiej jest cokolwiek zorganizować. Im więcej osób, tym więcej pomysłów. Poza tym, nie zamykamy się tylko w swoim środowisku. Nawiązujemy nowe znajomości, wymieniamy poglądy, słowem nasza działalność przez integrację staje się bardziej atrakcyjna. Uważam, że to dobry pomysł i wart kontynuowania.
I rzeczywiście. W Domu Kultury spotkali się przedstawiciele Rodzinnych Ogrodów Działkowych „Kolejarz” i  im. St. Staszica, Klubu Seniora PKPS, Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, Centrum Wolontariatu działające przy MOPS Czarnków oraz Fundacja „Dr Clown” z Czesławem Czynszakiem w roli głównej.

Zabawa była przednia, choć trzeba przyznać, że nie od samego początku. Najpierw poszczególne organizacje trzymały się razem i trudno je było zmobilizować do wspólnej zabawy. Aklimatyzacja jednak nie trwała długo. Wystarczyło kilka skocznych melodii i na parkiecie pojawili się wszyscy. Konkursy, gry i zabawy sprawiły, że uczestnicy zapomnieli do jakiej fundacji należą i nie ważne było z kim się bawią. Wymyślne konkurencje kończyły się ogłoszeniem wyników i rozdaniem nagród, które uczestnicy ufundowali sobie sami. Były więc kalendarze, cebulki kwiatów, owoce i warzywa oraz mnóstwo słodyczy, którymi każdego częstował Czesław Czynszak wcieliwszy się w rolę clowna. Na parkiecie „szalał” również burmistrz Czarnkowa Franciszek Strugała, który był gościem honorowym piątkowej imprezy. Do dyspozycji uczestników spotkania była kawa, herbata i świetne ciasto, które upiekli sami działkowcy.Marek Ambicki

Powrót

Copyright © 2023 Polski Związek Działkowców All rights reserved.