Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Edukacja ekologiczna w ROD "Hutnik II" - 27.10.2016

19 października 2016 r. klasa II d z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 12 im. Jana Pawła II w Stalowej Woli pod opieką wychowawczyni- Pani Marzeny Pelc po raz kolejny udała się na ogródki działkowe "Hutnik II".

Po raz pierwszy uczniowie odwiedzili ogród w czerwcu, gdy przyroda była w pełnym rozkwicie. Odwiedziny dzieci w ogrodzie zorganizował pan Jacek Małkiewicz – Prezes ROD „Hutnik II”.

Tym razem dzieci obserwowały, jak wyglądają działki jesienią oraz jak przygotowuje się je do zimy. Nie tylko przyglądały się pracy działkowców, którzy porządkowali grządki warzywne, ale same z ochotą przyłączyły się do pracy. W kaloszach i gumowych rękawicach, wyposażone w narzędzia ogrodnicze przystąpiły do wykopywania selerów, porów i marchewki. W błyskawicznym  tempie wyrywały buraczki i układały je na wielkim stosie. Duże zainteresowanie wzbudził jarmuż, którego dzieci nie znały.

Dziewczynki i chłopcy zostali także zaproszeni do obrywania malin i winogron. Cały zbiór został podarowany małym robotnikom.  Dzieci  podziwiały piękno jesiennej przyrody, poznawały także drzewa i krzewy owocowe oraz jesienne kwiaty.

Miłym akcentem była zabawa w domku na drzewie i na mini placu zabaw, który znajduje się na jednej z działek. Dzieci znały już to miejsce z wcześniejszych wycieczek. Właściciel działki pozwolił także karmić dzieciom kolorowe  rybki, które mieszkają w pięknym oczku wodnym na jego działce.

Kolejnym etapem wycieczki była biesiada w Domu Działkowca. Sympatyczni działkowcy wraz z rodzicami dzieci przygotowali kiełbaski pieczone na grillu, herbatkę i soczki. Wycieczkę zakończyły szalone zabawy na świeżym powietrzu. Słoneczna pogoda sprzyjała zabawom ruchowym oraz zbieraniu jesiennych skarbów.

 

Aneta Komada

 Kierownik Delegatury Rejonowej w Tarnobrzegu

 

 


Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio