Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Burmistrz Żar docenia działkowców - 26.10.2016

W dniu 20 października 2016 r. w Sali Konferencyjnej Urzędu Miasta w Żarach odbyło się podsumowanie konkursu "Piękno ROD w Żarach" oraz wystawa fotograficzna "Lato na działce".

W konkursie "Piękno ROD w Żarach" uczestniczyło 11 rodzinnych ogrodów działkowych, a w wystawie fotograficznej udział brały 3 ogrody działkowe: ROD Spomasz, ROD Kolejarz, ROD 35-lecia. Na uroczystość przybyli działkowcy i samorządy ogrodowe.

Organizatorem konkursów i sponsorem nagród rzeczowych była Pani Danuta Madej – Burmistrz Miasta Żar, która od wielu lat swoją życzliwością i zaangażowaniem wspiera i zachęca działkowców do udziału w konkursach.

Konkurs fotograficzny "Lato na działce" organizowany jest od 2011 roku i cieszy się z roku na rok coraz większym zainteresowaniem. Wystawę fotograficzną działek można obejrzeć na korytarzu Urzędu Miasta Żar w godzinach jego urzędowania.

W swoim wystąpieniu Pani Danuta Madej podkreśliła jak ważne jest dla niej istnienie i funkcjonowanie ogrodów działkowych. Pozytywnie oceniła współpracę z samorządami ogrodowymi i działkowcami.

Na zakończenie uroczystości podziękowano i wręczono kwiaty Pani Danucie Madej i jej współpracownikom.

Następnie Pani Burmistrz zaprosiła wszystkich uczestników na wernisaż wystawy i do degustacji przygotowanego poczęstunku.

Uroczystość uświetniły występy artystyczne zespołów.

Całość uroczystości transmitowana była przez TV Regionalną Żary i prasę lokalną Relację z tej uroczystości w całości można obejrzeć w programie pt. "Jesteśmy z Żar".

 

Jan Karpiński

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio