Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

65-lecie ROD Piast w Szczecinie - 24.10.2016

W tym roku w naszym ogrodzie obchodziliśmy dwa jubileusze 65 –lecie ROD Piast  w Szczecinie oraz 35-lecie  PZD. Uroczystość odbyła się 17.09.2016 roku. O godzinie 12:00 w kościele św. Józefa Oblubieńca NMP, ksiądz prałat dr Ireneusz Sokalski odprawił uroczystą  mszę św. dla  naszych działkowców.

Główne uroczystości rozpoczęły się w Domu Działkowca na Kolonii Międzytorze. Należy tu wspomnieć że  nasz ogród składa się z pięciu kolonii rozmieszczonych w różnych miejscach dzielnicy Pomorzany w Szczecinie i są to: Kolonia Bartosza Głowackiego ,Włościańska, Smolańska, Pomorzany, Międzytorze.

Punktualnie o godzinie 14:00 uroczystość rozpoczął prezes naszego ogrodu Krzysztof Karaśkiewicz, który przywitał wszystkich uczestników naszej  uroczystości. Pokrótce przedstawił historię naszego ogrodu oraz jak wiele trudu ponieśli sami działkowcy niejednokrotnie rozpoczynając swą pracę na przysłowiowych gruzach  aby w obecnej chwili nasz ogród wyglądał tak pięknie. Z ramienia Okręgowego Zarządu PZD w Szczecinie głos zabrał sekretarz pan Roman Krępski, który odczytał list z gratulacjami  od  prezesa PZD  Eugeniusza Kondrackiego oraz  od prezesa OZ PZD w Szczecinie     Tadeusza Jarzębaka oraz wręczył pamiątkowe puchary.

Pan Roman Krępki jako przedstawiciel naszych lokalnych władz PZD w Szczecinie wręczył również zasłużonym działkowcom odznaczenia.

Jednym z nich był pan profesor Zygmunt Machoy nasz najstarszy  i wieloletni działkowiec, który nie krył wzruszeń. Należy tu dodać że wśród naszych działkowców są również jego byli uczniowie.

Corocznie w naszym ogrodzie jest organizowany konkurs na najładniejsze działki, w tym roku nagrody w konkursie ufundował dział szkoleniowy OZ PZD w Szczecinie.

To była część oficjalna naszych jubileuszowych uroczystości, po niej były pokazy artystyczne między innymi pokaz karate Shotokan przez młodzież z SCKK w Szczecinie, występ muzyczny zespołu muzycznego ,, Jarzębiny” z Chojny, pokaz iluzjonistyczny pana Zbigniewa Maruszaka

Dla dzieci były zabawy i konkursy zorganizowane przez Tomasza Gierwiatowskiego. Nie zapomniano również o dorosłych dla, których był konkurs strzelecki, który prowadził Krzysztof Wadas.

W między czasie był grill, napoje dla dorosłych i zabawa, która trwała do przysłowiowego białego rana. Następny jubileusz naszego ogrodu mamy  już za pięć lat.

Zarząd ROD "Piast" w Szczecinie

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio