Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Stanowisko Prezydium OZ w Szczecinie w sprawie reportażu o likwidacji ROD im. Bohaterów Westerplatte w Warszawie wyemitowanego w Magazynie Śledczym Anity Gargas w TVP 1 - 21.10.2016

Wyemitowany w dniu 05.10.2016 roku „Magazyn śledczy Anity Gargas" w naszej ocenie jest świadomym i z góry nastawionym programem na dyskredytację Polskiego Związku Działkowców w odbiorze społecznym.

Przedstawiony materiał na tle ostatnio publikowanych, różnych preferowanych „wyroków dziennikarskich", nabiera cech prawdopodobieństwa.

Kto nie zna procedur obowiązujących przy likwidacjach Rodzinnych Ogrodów Działkowych, może się nabrać na tego typu insynuacje. Prawda jest jednak inna.

Redakcja nie wzięła pod uwagę wypowiedzi prawnika okręgu mazowieckiego, ani też wypowiedzi inwestora, a jedynie świadomie dopuszczała do głosu osoby oskarżające Polski Związek Działkowców, o nieuczciwe i nierzetelne rozliczenie się z działkowcami, za nakłady poniesione przez nich na działce. Wypowiedzi niektórych osób zmierzały świadomie do sugerowania „złodziejstwa i przekrętów".

Pytanie czy Pani redaktor sprawdziła u źródła te zarzuty, czy też dała się ponieść fantazji, pod wpływem osób wrogo nastawionych do PZD. Ponadto należało wyartykułować, czy sprawa dotyczy PZD, jako całości, czy tylko incydentalnego przypadku.

Ta sprawa nie może pozostać bez reakcji i musi być wyjaśniona do końca, bo rzeczywistość jest inna, niż ta, którą przedstawiono w programie. Nie ma możliwości oszukania działkowca, przy rozliczeniu się za jego nakłady w procesie likwidacji, nawet, gdyby ktoś próbował. W tej materii PZD ma czyste ręce.

Przeydium OZ w Szczecinie

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio