Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Czytajcie „działkowca”! - 20.10.2016

Najwyższy czas aby przygotować rośliny i działki do zimowego spoczynku! A najnowszy, listopadowy numer „działkowca” będzie niezastąpionym i najlepszym przewodnikiem podczas jesiennych prac! To również dogodna pora na zamówienie prenumeraty „działkowca” na kolejny rok. Nie zwlekajcie i skorzystajcie z pakietów korzyści dla prenumeratorów, obejmujących m.in. unikalne informatory ogrodnicze oraz nasiona warzyw i kwiatów!

● Sprawdźcie kto zwyciężył w tegorocznym konkursie „Moja Działka”, którego rozstrzygnięcie publikujemy w listopadowym numerze „działkowca”. Prezentujemy też działkę pierwszego laureata tego konkursu – pana Wiesława Sieroty z ROD „Wiarus-Sezam” w Tarnowskich Górach, która zwraca uwagę pomysłową i oryginalną aranżacją przestrzeni na wiele różnych zakątków!

● Chcecie być na bieżąco? Czytajcie „Wiadomości”! „Tylko w działkowcu” znajdziecie aktualne informacje na temat wydarzeń w Związku i w ogrodach! W tym numerze m.in. „Stop spalaniu” – ważna informacja dla działkowców!

● Jak działkowcy spędzają jesień na działkach, jakie zabiegi wykonują, jakie plony zbierają i czym się mogą pochwalić? Zajrzyjcie do naszego bloku reportaży, w którym publikujemy relacje z ogrodów z różnych rejonów kraju!

Poznajcie najcenniejsze pachnące rośliny jednoroczne! Ich zapach poprawia samopoczucie i pozwala lepiej się zrelaksować. Doradzamy też jak dobierać i komponować poszczególne gatunki, aby ich aromaty wzajemnie się dopełniały!

Krzewy liściaste mają wiele zalet – ich ozdobą mogą być kwiaty, owoce, liście a nawet dekoracyjne w okresie bezlistnym pędy. Warto je mieć! Polecamy najcenniejsze gatunki i odmiany. Także na www.dzialkowiecsklep.pl!

● Co zrobić aby cieszyć się kwiatami cebulowymi jeszcze zimą? Z nami nie będzie z tym problemu! Doradzamy krok po kroku jak przeprowadzić zabieg pędzenia! Bogaty wybór cebul kwiatowych również na www.dzialkowiecsklep.pl!

● Czy istnieje działka „bezobsługowa”? Nie jest to możliwe, podajemy jednak kilka zasad jej urządzania i pielęgnacji, które pozwolą ograniczyć niezbędne prace do minimum!

● Jeśli ktoś jeszcze nie zna zalet uprawy biodynamicznej, najwyższy czas aby przekonać się, że to naprawdę działa! Przedstawiamy liczne zalety ogrodnictwa biodynamicznego, które stawia na harmonię z naturą i dobre funkcjonowanie ekosystemu. Polecamy również kalendarze biodynamiczne na 2017 r. w wersji książkowej i kalendarza ściennego. Do nabycia m.in. na www.dzialkowiecsklep.pl, w okręgowych zarządach PZD oraz w każdym urzędzie pocztowym!

 

Poza tym w numerze m.in.:

Rady na czasie – czyli czym osłaniać rośliny przed zimą.

● Najlepsze odmiany brzoskwini.

● Kompletujemy ziołową apteczkę przed okresem przeziębień i grypy.

● Przyrządzamy pyszne, gorące potrawy z warzyw!

● Konserwujemy narzędzia i sprzęt.

 

A oprócz tego porady i ciekawostki ogrodnicze, artykuły o ekologii, nawożeniu, uprawie w gruncie i pod osłonami oraz wiele innych, aktualnych tematów!

Pamiętaj! „działkowiec” to nie tylko wiedza ogrodnicza, to również recepta na zdrowy styl życia! Bądź z nami!

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.