Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Sekcja Ogrodnicza Świętokrzyskiego Uniwersytetu III Wieku rozpoczęła zajęcia w nowym roku akademickim - 19.10.2016

13 października 2016 roku Sekcja Ogrodnicza Świętokrzyskiego Uniwersytetu III Wieku istniejąca przy Uniwersytecie im. Jana Kochanowskiego rozpoczęła już po raz czternasty nowy rok akademicki 2016/2017. Spotkania sekcji odbywają się co dwa tygodnie po 1,5 godziny w sali konferencyjnej biura Okręgu Świętokrzyskiego Polskiego Związku Działkowców w Kielcach. W nowy rok wkroczyła liczna grupa ponad 30 studentów, żywo zainteresowanych problematyką ogrodniczą. 

Uczestnicy zajęć to w dużej mierze użytkownicy kieleckich działek, którzy posiadają już spory zasób wiedzy fachowej i dzielą się nią z innymi osobami. Chętnie sięgają też po literaturę warszawskiego Wydawnictwa "działkowiec" wchodząc na coraz wyższe poziomy kształcenia, poszerzając nieustannie swą wiedzę z zakresu uprawy i pielęgnacji roślin. Studenci wymieniają się między sobą uprawianymi sadzonkami roślin, nasionami i cebulkami, a także przepisami na przetwory z działkowych plonów. 

Opiekunem grupy jest Pan Edward Galus, który dostosowuje terminy zajęć do aktualnego zakresu prac agrotechnicznych na działce i ze szczególną dbałością czuwa, aby jego studenci mieli najbardziej bieżące wiadomości o nowościach ogrodniczych. 

Działkowe hooby i towarzysząca każdemu spotkaniu wzajemna życzliwość i sympatia spaja tę grupę. Wszystkie zajęcia Sekcji Ogrodniczej odbywają się w atmosferze radości, zadowolenia i prawdziwej dumy z efektów podejmowanych działań na własnych działkach, ogródkach przydomowych, tarasach i balkonach. 

 

Anna Grudzień
Instruktor ds. organizacyjnych
Okręgu Świętokrzyskiego PZD

 


Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.