Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Narada szkoleniowa Kolegium Prezesów ROD miasta i rejonu Grudziądza - 19.10.2016

W dniu 15 października 2016 r. w kompleksie Mariny Grudziądz odbyła się narada szkoleniowa Kolegium Prezesów ROD Miasta i Rejonu Grudziądza. Licznie przybyłych prezesów ogrodów oraz zaproszonych gości w tym Członka Prezydium Krajowej Rady Polskiego Związku Działkowców i Prezesa Okręgowego Zarządu Toruńsko-Włocławskiego pana Piotra Gadzikowskiego oraz osoby wyróżnione odznakami związkowymi, powitał pan Mieczysław Chrapiński Przewodniczący Kolegium Prezesów ROD.

Po przedstawieniu porządku obrad, o zabranie głosu poproszony został pan Piotr Gadzikowski, który na wstępie podziękował za zaproszenie i przedstawił bieżącą sytuację społeczno-polityczną naszego ogólnopolskiego stowarzyszenia ogrodowego. Na gorąco, bo po naradzie prezesów i dyrektorów, która odbyła się w Warszawie, przedstawił czyhające na ogrody zagrożenia zarówno ze strony Rzecznika Praw Obywatelskich jak i niektórych parlamentarzystów, którzy złożyli interpelacje poselskie uderzające w dobro działkowców. Słowa podziękowania trafiły do zarządów, które kierują stanowiska do osób, próbujących zniszczyć dorobek ogrodnictwa działkowego, ingerując w zapisy Statutu i Ustawy o ROD.

Wśród licznych pytań skierowanych do Prezesa OZ, były sprawy dotyczące przenoszenia praw  do działki w razie  śmierci działkowca, w przypadku rozwodu, czy sądowej separacji.  Prezes OZ PZD poinformował, iż z uwagi na wysokie koszty pocztowe, niektóra korespondencja będzie trafiała do zarządów za pośrednictwem poczty elektronicznej, ta samą drogą zarządy będą mogły wymieniać się dokumantami z okręgiem, takie rozwiązanie wpłynie pozytywnie na gospodarkę finansową stron. Poruszono również temat umów cywilnoprawnych oraz utraconych korzyści dla osób powołanych – czyli świadczeń, w tym miejscu Prezes OZ poinformował,  iż od nowego roku zmianie ulegnie uchwała dotycząca świadczeń i nagród.

Prezesi podjęli decyzję o zorganizowaniu spotkania wigilijnego, które wprowadzi nas w świąteczny nastrój i podsumuje jubileuszowy rok w PZD.

M. Jasińska – ROD „Niezapominajka”

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.