Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Pożegnanie Lata w ROD im. Władysława Reymonta w Poznaniu - 18.10.2016

W dniu 8 października 2016 r. Zarząd ROD miał zaszczyt zaprosić najmłodszych działkowców wraz z rodzicami i dziadkami na spotkanie z aktorem Tadeuszem Drzewieckim. Spotkanie odbyło się w świetlicy ogrodu.  Pan Tadeusz opowiedział dzieciom na czym polega zawód aktora i co oznacza słowo teatr zaś jako działkowiec, pokrótce opowiedział o pożytecznej roli owadów w przyrodzie, a zwłaszcza o życiu owadów zwanych pszczołami murarkami.

Ponadto p. Tadeusz zachęcając dzieci do nauki czytania, przeczytał im wiersz o strachu na wróble autorki Barbary Lewandowskiej oraz bajkę o leśnych zwierzętach autora Tomasza Szweda, znanego, jako autora nastrojowych, a zarazem refleksyjnych i osadzonych w realiach powszedniego dnia piosenek nie tylko gatunku muzycznego country. Dla uczestników pożegnania lata, oprócz owoców i ciepłej herbaty, przygotowano ciasta własnego wypieku. Ciasto śliwkowe upieczone przez panię Krystynę smakowało wszystkim ,,dużym i małym’’. 

Bardzo dziękuję tym, którzy swoim zaangażowaniem pracowali, poświęcając swój czas na cel zorganizowania i uświetnienia dnia ,,Pożegnania Lata” t.j. Pani Marii, Pani Krystynie i Panu Markowi. Ogromne podziękowanie składam na ręce Pana Tadeusza Drzewieckiego za to, że mimo napiętego grafiku pracy zawodowej zaplanował swój wolny czas na spotkanie z dziećmi. Dziękuję w imieniu własnym, jak i zarządu przybyłym gościom za mile spędzony czas.

 

Prezes Zarządu ROD

im. Wł. Reymonta w Poznaniu

Grzegorz Glaza

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.