Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

10 lat polsko-czeskiej współpracy działkowej - 18.10.2016

W Kietrzu w sobotę 15 października spotkali się przedstawiciele ogrodów kietrzańskich (Zgody i Weluru) z działkowcami ze Štěpánkovic. Uczcili 10-lecie współpracy. W przygotowanej świetlicy ROD „Zgoda” zebrali się liczni działkowcy z obu współpracujących stron, by trochę powspominać, trochę pomarzyć. Zaczął prezes Wacław Zajdel z Kietrza, który powitał licznych gości. Przybył starosta Štěpánkovic Bernard Halflar, a także były starosta Jan Katolicki, prezes ogrodu Emil Kurka.

Były burmistrz Kietrza Józef Matela przypomniał początki współpracy, które przypadały na czas, gdy jeszcze istniała granica. Przypomniał, że strony łączyły działki i sport. Starosta Štěpánkovic pogratulował osiągnięć obu współpracującym miastom i przyznał, że nawet się nie spodziewał, że tak owocnie rozwinie się współpraca. Bartłomiej Kozera, prezes Okręgu Opolskiego, wręczył puchar prezesowi Emilowi Kurce oraz pamiątkowe dyplomy wszystkim, którzy zasłużyli się dla współpracy. Natomiast prezes Kurka podarował prezesom kietrzańskich ogrodów zegary, by odmierzały dobry czas wspólnego działania.

Na zakończenie Józef Horny, fotograf i autor okolicznościowej wystawy, opowiedział o minionych dziesięciu latach. O wspólnych wyjazdach do Pragi, Ołomuńca, a także Krakowa. O wspólnych dożynkach i wystawach kwiatów. O wspólnych imprezach artystycznych i zawodach sportowych. Dziesięć minionych lat zostało dobrze zilustrowane zdjęciami.

Po obiedzie, rozpoczęła się zabawa taneczna na której goście i gospodarze świetnie się bawili.

Bartłomiej Kozera 

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.