Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Posiedzenie Kolegium Prezesów w Pile - 14.10.2016

W dniu 11 października 2016 r. w świetlicy Domu Działkowca w ROD „Za Parkiem” odbyło się posiedzenie Kolegium Prezesów powiatu pilskiego. Posiedzeniu przewodniczył Czesław Wiśniewski Przewodniczący Kolegium. W zebraniu uczestniczyli prezesi Rodzinnych Ogrodów Działkowych z Piły, Marian Praczyk Prezes Okręgowego Zarządu PZD w Pile oraz zaproszeni goście kom. Andrzej Latosiński Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji i dzielnicowi z KPP w Pile, w których rejonie działania mieszczą się ROD, Agnieszka Ślęzak z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pile, Jakub Jarecki ze Straży Miejskiej w Pile oraz Grzegorz Supron Dyrektor Biura Lokalnej Grupy Działania Krajna Nad Notecią.

Głównym tematem spotkania było: zabezpieczenie rodzinnych ogrodów działkowych przed włamaniami i kradzieżami w okresie jesienno-zimowym, zamieszkiwanie na terenie ogrodów i pomoc dla tych osób, odpady komunalne pozostawiane między innymi przez działkowców poza ogrodami.

W toku dyskusji prezesi ROD poruszali sprawy związane z kradzieżami, włamaniami i niszczeniem mienia w ogrodach, a Policjanci przypomnieli kilka podstawowych zasad jak zabezpieczyć działkę przed włamaniem. Prezes OZ w swoim wystąpieniu poinformował, że w 7 pilskich ogrodach, w 9 altanach zamieszkuje 17 osób. Zamieszkiwane w altanach osoby, są objęte pomocą MOPS, a Zarządy ROD współpracują w tym zakresie z właściwymi służbami.

Na zakończenie spotkania Grzegorz Supron z LGD Krajna Nad Notecią poinformował o możliwości pozyskiwania środków na dofinansowanie w ramach grantów na składane projekty oraz kto może zostać ich beneficjentem.

AK

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio