Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Zielone lekcje w ROD Jutrzenka w Lubsku - 14.10.2016

W ROD „Jutrzenka” w Lubsku odbyły się we wrześniu pierwsze w roku szkolnym 2016/2017 zielone lekcje, organizowane pod nazwą „Zielone lekcje - zielone klasy”, które odbywają się w ramach współpracy Szkół Podstawowych nr 1 i 2 w Lubsku z Rodzinnym Ogrodem Działkowym „Jutrzenka”.

Współpraca taka została zapoczątkowana w roku 2006 i trwa do dzisiaj. W ogrodzie realizowany jest program edukacyjny przystosowany do uczniów klas 1-3 szkół podstawowych. Zielone lekcje odbywają się każdego roku wiosną i jesienią. Podczas spotkań w ogrodzie uczniowie opiekują się własnym małym ogródkiem, specjalnie wydzielonym na terenie ogólnym ogrodu. Uczestnicy zajęć odbywają również wycieczki po ogrodzie działkowym, gdzie mają okazję obserwować zmieniającą się przyrodę, a także odwiedzają zaprzyjaźnionych działkowców, od których uzyskują ciekawe informacje na temat ogrodnictwa.

W przedsięwzięcie, poza ROD „Jutrzenka” w Lubsku, zaangażowany jest również Urząd Gminy w Lubsku oraz Nadleśnictwo Lubsko. „Zielone Lekcje” mają pełną akceptacje Kuratorium Oświaty. Dzięki wsparciu tych instytucji Zarząd ROD „Jutrzenka” pozyskuje środki na rozwój projektu. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu, przede wszystkim prezesa ROD - pana Władysława Kosiady, udało się wzbogacić infrastrukturę ogrodową o obiekty potrzebne do przeprowadzenia zajęć z dziećmi, ale i wykorzystywane na potrzeby działkowców. Wybudowano zadaszoną altanę ogrodową, w której pomieści się około 40 osób, jest też miejsce do wspólnego biesiadowania przy ognisku oraz boisko sportowe.

Rafał Hawryluk

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio