Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

O problemie zanieczyszczania działek dymem - 12.10.2016

Jak informuje gliwicka prasa, obecnie na terenach gliwickich ogrodów ma miejsce masowy proceder spalania odpadów. Rozpoczynają się powszechne kontrole służb umundurownych i cywilnych.

InfoGliwice.pl po raz kolejny pisze w alrmistycznym tonie, że tumany i kłęby dymu unoszą się nad Gliwicami. Choc rozpoczął się sezon grzewczy to obecnie za zadymienie w głównej mierze odpowiadają gliwiccy działkowcy, którzy masowo palą odpady roślinne. 

Władze miasta po licznych skargach mieszkańców postanowiły zwiększyć kontrolę na terenach gliwickich ROD. Strażnicy interweniując przypominają działkowcom, że najlepszy sposobem eliminacji odpadów na działkach jest założenie kompostownika, który jest obowiązkowy na każdej działce w ROD. Z kolei: odpady roślinne i suche gałęzie porażone przez szkodniki i grzyby umieszczamy w specjalnych workach dostępnych w Zarządach ROD i Miejskich Zakładach Komunalnych.

Przypominamy nie tylko gliwickim działkowcom o prowadzeniu kontroli sąsiedzkiej i reagowaniu, gdy zakaza spalania jest ignorowany. Chodzi o nasze życie i zdrowie. Nie tylko groźbę pożaru, ale również zwiększanie szkodliwego smogu nad miastami. Ta "toksyczna zupa" niszczy układ krwionośny, oddechowy i pokarmowy. Stąd obserwujemy ostatnio zwiększony odsetek obywateli mających dolegliwości ww. układów wewnętrznych. 

Więcej o prawnych, finansowych i zdrowotnych konsekwencjach spalania w ROD można przeczytać na naszej stronie pzd.pl: po kliknięciu w link: http://pzd.pl/artykuly/18907/108/STOP-spalaniu-na-dzialkach.html

MB

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio