Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Zwracamy się do Rzecznika Praw Obywatelskich o przyjrzenie się poważnym problemom, jakie występują w naszym Kraju - 03.10.2016

Członkowie Okręgowego Zarządu podczas obrad w dniu 30.09.br. napisali pismo do Rzecznika Praw Obywatelskich Adama Bodnara w związku z kwestionowaniem przez niego zapisów Statutu PZD.

Uważają oni, że działania RPO, jak i pismo, w któym przedstawia PZD nieprawdziwe zarzuty - jest zbiorem pomówień i powiela niesprawdzone nformacje, które RPO uzyskał od od osób znanych z jawnej wrogóści wobec PZD.

"Statut PZD jest zarejestrowany w Krajowym Rejestrze Sądowym, a proces jego rejestracji był niezwykle skrupulatnie obserwowowany, nie tylko przez Sąd Rejonowy w Warszawie, ale i organ nadzoru nad PZD i wiele innych instytucji. W sprawie rejestracji statutu wypowiadał się nawet ówczesny Premier RP. Taki skrupulatny proces pozwala nam, członkom organów PZD, wierzyć w prawomocność jego zapisów".

Członkowie Zarządu prostują w swoim stanowisku wiele niezweryfikowanch przez RPO opinii, jak te dotyczące transparentności działalności organów PZD, czy rzekomego braku możliwości uzyskania informacji o działalności PZD. Wbrew temu, co twierdzi RPO prawo to zgodnie z ustawą o Stowarzyszeniach i Ustawą o ROD przysługuje członkom zwyczajnym PZD. 

Zarząd OZ PZD w Zielonej Górze działania RPO uznają za atak na samodzielność i samorzadność PZD. Wewnętrzne uregulowania PZD zostały wypracowane na podstawie wielu lat doświadczeń, są zgodne z wolą działkowców i polskim prawem.

"Zwracamy się do Pana Rzecznika Praw Obywatelskich o przyjrzenie się poważnym problemom, jakie występują w naszym Kraju" - kończą w swoim wystąpieniu. 

STANOWISKO OZ PZD W ZIELONEJ GÓRZE w pdf. [KLIKNIJ poniżej]: 

Opr. M.B.
Załącznik plikowy do pobrania

pismo-do-rpo-od-ozpzd-zielona-gra.pdf

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio