Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Dzień Działkowca w ROD "Dębniki" w Krakowie - 30.09.2016

W dniu 10 września 2016 r. obchodzono uroczyście Dzień Działkowca w Rodzinnym Ogrodzie Działkowym „Dębniki” w Krakowie. Przy pięknej pogodzie Zarząd ROD powitał działkowców i zaproszonych gości.

20160910_debniki_krakow-dzien_dzialkowca_02.jpg

Uroczystość rozpoczęto hymnem działkowców i wystąpieniem prezes Ewy Błachut, która wspomniała o obchodzonym w tym roku Jubileuszu 35 lecia Polskiego Związku Działkowców i jego historii, o trudnych i wzniosłych wydarzeniach na przestrzeni tych lat, o obchodzonych zawsze od ponad wieku Dniach Działkowca.

W uroczystości świętowania plonów i zakończenia sezonu działkowego udział wzięli Przewodniczący Rady Dzielnicy VIII Arkadiusz Puszkarz, Zastępca Przewodniczącego Krzysztof Gacek, Radna Urszula Twardzik oraz Radny prof. Marek Dziarmagowski oraz prezesi z zaprzyjaźnionych ROD.

20160910_debniki_krakow-dzien_dzialkowca_01.jpg

Poświęcenia plonów dokonał ksiądz Mirosław Pieprzyca z Parafii Św. Stanisława Kostki.

W świetlicy Domu działkowca zorganizowano wystawę plonów. Kompozycje kwiatowe, warzywne oraz przetworów były tak znakomite, że spontanicznie ogłoszono konkurs wręczając dyplomy i upominki.
Nagrodzono również działkowców za najładniejsze i najlepiej zagospodarowane działki w roku 2016.

Po części oficjalnej wszystkich uczestników zaproszono na piknikowe jadło. Do tańca przygrywał didżej a goście bawili się do późnego wieczora.

Opracował: Marcin Kłos, ROD "Dębniki" w Krakowie

Powrót

Copyright © 2020 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio