Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Z życia ROD

50-lecie Rodzinnego Ogrodu Działkowego w Jasieniu - 29.09.2016

W sobotę 24 września od godz. 15.00 działkowcy Rodzinnego Ogrodu „Metalowiec” w Jasieniu uroczyście świętowali jubileusz 50 – lecia Ogrodu połączony z Dniem Działkowca. Ze względu na doniosłość uroczystości impreza odbyła się w Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury. Działkowcy do wspólnego świętowania zaprosili również wielu znamienitych gości: Prezesa Okręgowego Zarządu PZD w Zielonej Górze p. Mariana Pasińskiego, przewodniczącą Rady Powiatu p. Helenę Sagasz, przewodniczącego Rady Miasta p. Zbigniewa Walczaka, burmistrza Jasienia p. Andrzeja Kamyszka i wiceburmistrz p. Katarzynę Łuczyńską oraz przewodniczącego Kolegium Prezesów w Lubsku p. Władysława Kosiadę.


W części oficjalnej Prezes Mieczysława Pełka powitała zaproszonych gości i działkowców, a następnie przedstawiła historię powstawania Ogrodu oraz prowadzonych inwestycji przez poszczególne Zarządy. Nie zapomniano także o uczczeniu pamięci nie żyjących już byłych prezesów i działkowców minutą ciszy.


Podczas uroczystości głos zabrali zaproszeni goście , którzy oprócz złożonych gratulacji i życzeń dla działkowców wręczyli na ręce Pani prezes puchary, pamiątkowe dyplomy i kwiaty. W imieniu Prezydium Okręgowego Zarządu, pamiątkowy puchar i dyplom z okazji 50lecia wręczył prezes OZ PZD- p. Marian Pasiński.


Prezes OZ przedstawił historię powstania Polskiego Związku Działkowców. Podkreślił znaczenie i rangę Związku. Stwierdził, że ostatnie lata potwierdziły, że Związek był i jest gwarantem praw działkowców i istnienia rodzinnych ogrodów działkowych, że Związek był i jest potrzebny działkowcom. W ciepłych słowach wypowiedział się pod adresem i zagospodarowania ogrodu, pracy samorządu ogrodowego i Pani Prezes.
Prezes wręczył także odznaczenia związkowe – Srebrne Odznaki za zasługi dla PZD dla:
• Barbary Bartnickiej
• Krystyny Nowickiej
• Romana Winnickiego
Nagrodami książkowymi zostali uhonorowani byli prezesi Ogrodu.
Wyróżniono także za zaangażowanie i bezinteresowną pracę na rzecz rozwoju Ogrodu dyplomami i podziękowaniami 25 działkowców oraz 4 sympatyków / Beatę Biłat, Ewę Owsiany, Zbigniewa Jungiewicza , Tomasza Pełkę/ , na których pomoc zawsze możemy liczyć.


Po części oficjalnej jubileusz uświetniły występy artystyczne dzieci klas drugich Szkoły Podstawowej w Jasieniu oraz muzyczne Wiktorii Lalik, która zagrała na flecie poprzecznym Polonez Ogińskiego i marsz z opery J. Verdiego. Część artystyczną zakończył występ kabaretu „Zośka” z Lubska, który umilił nasze świętowanie.


Było też wspólne ucztowanie i biesiadowanie z zespołem „Duomox” p. Kazimierza Janickiego. Jak przystało na 50 – lecie zabawa trwała do północy i przebiegała w bardzo wesołej i miłej atmosferze, która na długo zapisze się w pamięci działkowców.

Mieczyslaw Pełka Prezes ROD "Metalowiec"

Powrót

Copyright © 2020 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio