Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Dożynki w ROD "Śnieżka" w Gliwicach - 28.09.2016

Dożynki w ROD „Śnieżka” odbyły się 24.09.2016r przy ładnej pogodzie i pełnej sali przybyłych działkowców. Spotkanie otworzył prezes ogrodu pan Zdzisław Kowalik witając zebranych działkowców i gości. Działkowcy również przygotowali tradycyjne dożynkowe powitanie: chlebem i …..dynią. Wszyscy zebrani odśpiewali hymn PZD. Następnie została przedstawiona historia ruchu działkowego z szczególnym zaznaczeniem obchodzonego w tym roku jubileuszu 35-lecia PZD. Delegatura Gliwicka PZD wystosowała do ogrodu i prezesa podziękowania za wkład pracy w rozwój ruchu działkowego. Bardzo miłe życzenia przekazała Zarządowi i działkowcom pani Grażyna Walter-Łukowicz – radna Rady Miasta, która była gościem dożynek.

Następnym doniosłym punktem spotkania było wręczenie brązowych i srebrnych odznaczeń "Zasłużony Działkowiec" wyjątkowym członkom ogrodu. Spora grupa osób z chęcią pomaga w tworzeniu ładnego wizerunku ogrodu, za co zostali wyróżnieni dyplomami i nagrodami książkowymi.

Po części oficjalnej przy suto zastawionych stołach i dźwiękach zespołu muzycznego rozpoczęto zabawę do późnych godzin nocnych.


Barbara Głogowska


Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio