Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Społeczna Służba Instruktorska Okręgu Świętokrzyskiego PZD na XXXIX Święcie Kwiatów, Owoców i Warzyw w Skierniewicach - 28.09.2016

Wczesnym rankiem 17 września 50. instruktorów SSI z Okręgu Świętokrzyskiego PZD w Kielcach wyjechało na coroczne skierniewickie święto. W trakcie podróży wysłuchali oni prelekcji na temat nowych gatunków i odmian roślin sadowniczych już dostępnych w sprzedaży oraz otrzymali instruktaż na co zwrócić szczególną uwagę przy zakupie sadzonek materiału roślinnego, szkółkarskiego i cebul kwiatowych. W Zakładzie Doświadczalnym Instytutu Ogrodniczego w Skierniewicach w Nowym Dworze uczestnicy zakupili różnorodny materiał ogrodniczy po hurtowych cenach.

W Skierniewicach po obejrzeniu parady ulicznej instruktorzy SSI zwiedzili wystawę plonów ogrodniczych oraz kompozycji florystycznych w hali Ośrodka Sportu i Rekreacji. U dyżurujących pracowników Instytutu Ogrodniczego uczestnicy wycieczki szkoleniowej mogli zasięgnąć porad z zakresu uprawy i pielęgnacji roślin. Z dużą przyjemnością zwiedzili stoisko wystawowe zorganizowane przez skierniewickie ogrody działkowe, na którym podziwiali dorodne i pięknie wyeksponowane działkowe plony.

Przechadzając się ulicami Skierniewic, na których zlokalizowane były niezliczone  i różnorodne stoiska oferujące materiał roślinny i ogrodniczy instruktorzy mieli niebywałą okazję dokonania licznych zakupów, które uzupełnili potem niepowtarzalnymi roślinami z Instytutu Ogrodniczego przy ulicy Konstytucji 3 Maja.

Na zakończenie pobytu zmęczeni, ale bardzo zadowoleni uczestnicy wycieczki szkoleniowej,  zjedli wspólny obiad i pełni wrażeń oraz usatysfakcjonowani udanymi zakupami wyruszyli w drogę powrotną.                                                                                                          

Edward Galus                                              

Prezes OZŚ PZD Kielce

                                                                                                         

                      

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio