Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Jubileusz 60-lecia ROD im. Chrobrego w Kielcach - 27.09.2016

W dniu 24 września br. w nowo wybudowanym Domu Działkowca na terenie ROD im. B. Chrobrego w Kielcach obchodzono jubileusz 60 – lecia Ogrodu.

Na tak pięknej rocznicy ogrodowej nie mogło zabraknąć samych działkowców, którzy bardzo licznie stawili się aby obchodzić wspólne święto.

Uroczystość 60 – lecia zaszczycił także swoją obecnością Pan Czesław Gruszewski – Zastępca Prezydenta Miasta Kielce, który w imieniu Prezydenta Kielc wręczył Prezesowi ROD list gratulacyjny oraz pięknie wydany album z historią Miasta Kielce. Pan Prezydent podkreślił znaczenie kieleckich ogrodów działkowych dla władz Miasta oraz prowadzonej w tym zakresie polityki ich zachowania dla obecnego i przyszłych pokoleń.

W imieniu Prezydium Okręgowego Zarządu Świętokrzyskiego PZD na ręce Prezesa ROD przekazano okolicznościowy puchar, który jest formą uznania i docenienia trudnej pracy społecznej na przestrzeni minionych lat, jaką włożyły dla dobra Ogrodu już trzy pokolenia działkowców.

Nie byłoby obecnego stanu zagospodarowania ROD im. Chrobrego w Kielcach gdyby nie pełna poświęcenia i oddania praca Pana Jana Markiewicza – obecnego Prezesa Ogrodu. Znalazło to również swój wymiar w indywidualnym uhonorowaniu Pana Prezesa pucharem Prezydium OZ.

Każdy jubileusz to także doskonała okazja do dostrzeżenia i podziękowań dla rzeszy działkowców, zaangażowanych w pracy na rzecz Ogrodu ale i PZD.

Potwierdzeniem powyższego było wystąpienie Prezesa ROD, w którym przedstawiono historię Ogrodu ale i historię Polskiego Związku Działkowców wraz z rolą jaką pełni dla ponad milionowej grupy swoich członków.

Najbardziej zasłużeni otrzymali odznaczenia związkowe oraz pamiątkowe dyplomy.

Szczególnie ważnym gestem było wręczenie odznaczeń tym działkowcom, którzy na rzecz Ogrodu działali od chwili jego powstania a więc już ponad 60 lat.

Nie mogło także zabraknąć czasu na wspólne rozmowy i wspomnienia przy bogato zastawionych stołach, na których dominowały potrawy przygotowane przez samych działkowców. Zbędne kalorie zaś można było zrzucić w trakcie tańca, a możliwość taka była aż do późnych godzin wieczornych.

 

                                                                                  Jan Stańczyk

                                                                                  Dyrektor Biura

                                                                                  Okręgu Świętokrzyskiego PZD

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.