Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

PZD na Poznańskim Dniu Organizacji Pozarządowych - 26.09.2016

Już po raz szósty w Poznaniu w dniu 24 września 2016 r. odbył się Poznański Dzień Organizacji Pozarządowych. Polski Związek Działkowców Okręg w Poznaniu w tym roku pierwszy raz uczestniczył w tym wydarzeniu. Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem "ROŚNIEMY W SIŁĘ" - inspiracją dla imprezy były rośliny, które od ziarenka wzrastają i emanują pięknem i siłą, tak jak organizacje pozarządowe.

Instruktorzy SSI na stoisku PZD na Placu Wolności przedstawiali zainteresowanym Poznaniakom zakres działalności  stowarzyszenia ogrodowego. Wiele osób wykazywało zainteresowanie naszym stoiskiem, zadawano pytania dotyczące możliwości użytkowania działki w ROD, lokalizacji ogrodów działkowych w Poznaniu, a także możliwości odwiedzenia ogrodów przez młodzież szkolną. Wiele osób było również zainteresowanych uprawą roślin ogrodniczych, a także sezonowymi pracami w ogrodzie.

W ramach Dnia Organizacji Pozarządowych oprócz stoiska na Palcu Wolności zorganizowano  także Dni Otwarte w pięciu ogrodach działkowych w Poznaniu: w ROD „Budowlani”, ROD im. H. Dąbrowskiego, ROD im. Kościuszki, ROD im. Chociszewskiego oraz ROD im. 2 Armii Wojska Polskiego. W ostatnim z ogrodów prócz dni otwartych odbył się również koncert muzyczny prowadzony przez Pana Krzysztofa Wodniczaka. Wzięli  w nim udział:  Marianna Ćwiąkała z Grupą Forcom Band, Marta Grabowska śpiewająca piosenki Anny German i zespół Konsonans. Dni Otwarte w ROD były zachętą dla społeczności lokalnych do zobaczenia ogrodów od wewnątrz, skorzystania z pięknych terenów zieleni miejskiej oraz okazją do  zapoznania się z działalnością stowarzyszenia ogrodowego PZD.

Agata Wróbel

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio