Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

45 lat ROD „Eureka” w Warszawie - 26.09.2016

Maleńki, bo liczący zaledwie 50 działek, Rodzinny Ogród Działkowy „EUREKA”, położony na dalekim warszawskim Bemowie, świętował w sobotę, 24 września, jubileusz 45-lecia swojego powstania. Ponad połowa działkowców wzięła udział w obchodach, wielu z nich w towarzystwie rodzin i znajomych. Wspominaliśmy historię powstania Ogrodu, wysiłek w jego tworzeniu, rozwój i walkę o przetrwanie trudnych chwil.

Wspominaliśmy ludzi, którzy pracowali dla Ogrodu, dzięki którym możemy dziś cieszyć się naszymi działkami, drzewkami, chwilami relaksu, chłonąc przyrodę i słońce. Wielu z nich już nie ma pośród nas. Nacieszyliśmy oczy prezentacją pucharów, dyplomów i odznaczeń, znaczących naszą 45-letnią historię. Było oficjalnie – powitanie, odczyt; okolicznościowy puchar, dyplomy, potem odznaczenia dla „Zasłużonych działkowców” z PZD i nasze własne nagrody dla posiadaczy najładniejszych działek. Było wspólne zdjęcie z Prezesem Okręgowego Zarządu Mazowieckiego PZD Januszem Górniakiem, widać po uśmiechach, że wszystkim humory dopisywały.

dav

Po części oficjalnej, raczyliśmy się wspaniałą grochówką, specjałami z grilla, sałatkami sporządzonymi z naszych plonów. Było też w przyzwoitych ilościach piwo, nawet zapasy nalewki na działkowych plonach, zostały nadwyrężone. Z zadowoleniem powitaliśmy też najmłodszych naszych działkowców, konstatując, że jest dla kogo dbać o nasze działki.

dav

Konkurs na najlepsze ciasto spowodował, że aż 8 pań – działkowiczek,  stanęło do rywalizacji. Ciasta były wspaniałe, co jury przypłaciło dodatkowymi kilogramami, ale za to działkowcy mogli nacieszyć podniebienie doskonałymi smakami. Z żalem żegnaliśmy kończący się dzień, bo wraz z nim zakończyła się nasza uroczystość. Postanowiliśmy, że mniej okrągłe rocznice też będziemy świętować.

 

Zbigniew Kosiba – Prezes Zarządu ROD „Eureka”

Powrót

Copyright © 2024 Polski Związek Działkowców All rights reserved.