Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Dzień Działkowca w ROD "BUKOWINA" w Szczecinie - 26.09.2016

Wyjątkowym, w sobotę 10 września 2016 r.,  był dzień,  w ROD „Bukowina” w Szczecinie, a to za sprawą podwójnego święta. Odbyły się obchody tegorocznych Dni Działkowca w naszym ogrodzie połączone z jubileuszem  Związku - 35 rocznicą powstania PZD.

Naszymi gośćmi  byli: Pani  Teresa Lewandowska – członek Komisji Rewizyjnej Okręgu Szczecin oraz Pan Maciej Szyszko – Przewodniczący Rady Osiedla Szczecin - Podjuchy.

Zaproszono uczniów - uczestników konkursu plastycznego zorganizowanego przez Okręg wraz z Panią Jolantą Sylwanowicz – koordynatorem z ramienia szkoły, tegorocznych Zielonych Lekcji w naszym ROD.

Prezes ogrodu w swoim przemówieniu mówiła o powstaniu ogrodu, o pracy jaką w minionych latach wielu działkowców włożyło, byśmy dzisiaj mogli cieszyć się naszym pięknym ogrodem.

Pracowali, zaczynając od podstaw, na tym trudnym terenie, zakładanie ogrodu. Serdecznie podziękowała wszystkim działkowcom i działaczom za włożony trud.

Mówiła, że powinniśmy rozwijać i zmieniać oblicze naszego ogrodu, bo tego wymaga od nas czas w jakim żyjemy, takie są również potrzeby społeczne na dziś i na jutro.

Na koniec życząc wszystkim byśmy byli silni jednością.

Gość Pani  T. Lewandowska odczytała list Prezesa Okręgu skierowany do wszystkich działkowców składając również w swoim imieniu życzenia pomyślności i miłej zabawy.

Pan Maciej Szyszko złożył wszystkim najlepsze życzenia z okazji święta oraz zaprosił obecnych do wzięcia udziału w festynie „Podjuszańskie Harce”, na którym stoisko promujące związek, walory ogrodów działkowych,  wystawi nasz ogród.

Były podziękowania za zaangażowanie, kreatywność i poświęcenie, dyplomy, wyróżnienia dla działkowców i  ich działek.

Wszystkim  dzieciom, w podziękowaniu za zgłoszone prace, wręczono dyplomy, drobne upominki i zaproszono do wspólnego świętowania. Ozdobą biesiadnych namiotów były prace wykonane przez uczniów klas I-III, podczas pobytu w naszym ogrodzie na przełomie maja-czerwca na Zielonych Lekcjach.

Smaczna grochówka, smalec z ogórkiem, pieczone kiełbaski i  domowe wypieki  umilały spotkanie  i rozmowy miłym gościom i działkowcom.

Ewa Rogala

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio