Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Działkowcy ROD "Paprotna" w Świnoujściu świętowali Dzień Działkowca - 26.09.2016

17 września, od samego wejścia do działkowej świetlicy R.O.D. „Paprotna” w Świnoujściu wyczuwało się świąteczny nastrój. Wzrok przyciągały zebrane z grządek plony działkowców, szczególnie te artystycznie udekorowane w tym ogromne dynie, piękne pomidory, wspaniałe tykwy, zachwycające kwiaty. Tak R.O.D. „Paprotna” witało działkowców i gości na swoim Dniu działkowca. Wśród zaproszonych na uroczystość obecny był p. Paweł Sujka zastępca prezydenta Świnoujścia oraz Teresa Napiórkowska, która reprezentowała Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców.

W części oficjalnej dożynek wyróżniający się działkowcy otrzymali pamiątkowe dyplomy natomiast grupa najbardziej zasłużonych dla ogrodu uhonorowana została, wybitymi przez Mennicę Państwową z okazji 35-lecia Polskiego Związku Działkowców okolicznościowymi monetami.

Działkowe święto plonów w R.O.D. „Paprotna” zakończyła tradycyjna zabawa dożynkowa. W jej trakcie można się było posilić kiełbaskami, bigosem oraz tym co każdy sobie w koszyczku przyniósł. Radośnie świętowano prawie do białego rana! 

 

Zarząd ROD "Paprotna" w Świnoujściu

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio