Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Jubileuszowe "TAJEMNICE OGRODÓW" w Płocku - 23.09.2016

Jak co roku, w Spółdzielczym Domu Kultury w Płocku spotkali się działkowcy z Rodzinnych Ogrodów Działkowych z terenu miasta Płocka. To była jubileuszowa, dziesiąta wystawa kwiatów, owoców i warzyw. Od 10. lat działkowcy pokazują swoje plony ogrodowe promując w ten sposób lokalne ogrodnictwo i potrzebę istnienia ogrodów w mieście. To one są przecież zielonymi płucami Płocka. W trakcie wystawy odbywały się tematyczne konkursy dla widzów, którzy tego dnia tłumnie zawitali na plac przed Domem Kultury.

Nie mogło tez zabraknąć tych najmłodszych. Dla nich też zostały przygotowane niespodzianki. Głównymi bohaterami były dzieci z Ośrodka Opiekuńczo – Wychowawczego w Płocku, które z warzyw prezentowanych na wystawie dekorowały wyjątkowe kanapki.

Wszystkie produkty działkowców przekazane zostały do wspomnianego Ośrodka Opiekuńczo-Wychowawczego. Mimo, wspaniałej zabawy w rodzinnej atmosferze, przy pięknej pogodzie, czuć było wśród działkowców rozżalenie, że w tegorocznym budżecie obywatelskim negatywnie rozpatrzono projekt budowy Domu Działkowca, który jest tak bardzo potrzebny.

Imprezie towarzyszyły zespoły muzyczne Malina Band i Stare Wiarusy. Nie zabrakło też gorącej zupy i tradycyjnego chleba ze smalcem i ogórkiem. Ogrody, które przez wszystkie edycje wystawiały swoje zbiory na wystawie, otrzymały specjalne podziękowania. Ważne jednak, że po raz kolejny płoccy działkowcy okazali swoje serce i ponownie wsparli tych, którzy tego potrzebują. Kolejna wystawa już za rok.

 

Marta Werner

Kierownik Biura

Delegatury Rejonowej OZM PZD w Płocku


Powrót

Copyright © 2023 Polski Związek Działkowców All rights reserved.