Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Dożynki 2016 w ROD "JUTRZENKA" w Szczecinie - 23.09.2016

Dzień 17-09-2016 był świętem w Rodzinnym Ogrodzie Działkowym im. „JUTRZENKA” w Szczecinie z okazji obchodów corocznego święta plonów. Na tą uroczystość przybyli liczni działkowcy wraz z rodzinami. Wszystkich zgromadzonych działkowców i sympatyków oraz gości uroczyście powitała Prezes R.O.D. im. „JURTZENKA” Pani Zofia Drumlak. Okręgowy Zarząd PZD w Szczecinie reprezentował Wiceprezes Okręgowego Zarządu Józef Romanowski. Piękny i słoneczny dzień zachęcił Zarząd i działkowców ogrodu do odbycia dorocznego święta na świeżym powietrzu pomimo posiadania bardzo dobrych warunków lokalowych.

W swoim przemówieniu Pani Prezes zaprezentowała roczne dokonania w ogrodzie oraz wymieniła najważniejsze tematy do realizacji. Z okazji dorocznego święta Zarząd przyznał nagrody dla wyróżniających się działkowców. Ponadto na tej uroczystości zostały wręczone działkowcom cztery nagrody przyznane przez OZ PZD w Szczecinie za wyróżnienia, które wręczył Wiceprezes OZ PZD.

Wiceprezes OZ PZD w Szczecinie odczytał list gratulacyjny skierowany na ręce Pani Prezes Zofii Drumlak, podziękował organom samorządowym i działkowcom z rodzinami działającym w ROD za ich bardzo ciężka, ale potrzebną pracę na rzecz ogrodu. Tradycja obchodów działkowego święta sięga w naszym kraju blisko 120 lat istnienia ruchu ogrodnictwa działkowego.

Jest to święto działkowych plonów, radości i nadziei na jeszcze lepszą przyszłość. Wcześniej też uroczyście świętowano. Jednak przez kilka ostatnich lat to była manifestacja jedności w obronie ogrodów.

Tradycja nakazuje zachowanie fasonu i przestrzegania zasad, które składają się na odpowiednią postawę i godne zachowanie w każdych okolicznościach, co tworzy  piękny i rzeczywisty obraz działkowca. Następnie Pani Prezes  podziękowała  wyróżniającym się w pracy na rzecz ogrodu Działkowcom symbolicznymi upominkami.

Na zakończenie - działkowcy zostali zaproszeni na poczęstunek i do wspólnej zabawy.

Zdjęcia i tekst: Wiceprezes OZ PZD  J. Romanowski   

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio