Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Poseł Arkadiusz Myrcha wśród działkowców ROD "Tramwajarz" w Toruniu. - 23.09.2016

Corocznie miesiąc wrzesień jest okresem, w którym na terenach Rodzinnych Ogrodów Działkowych odbywają się Dni Działkowca. Aby tradycji stało się zadość, również w roku bieżącym w ROD „Tramwajarz” w Toruniu miało miejsce to wyjątkowe i zarazem jakże miłe święto. Dzień Działkowca jest postrzegany jako dożynki ogrodowe. Jest to dzień wyjątkowy i w szczególny sposób celebrowany.

Tegoroczne święto plonów ogrodu odbyło się w ROD „Tramwajarz” w dniu 17 września. Wśród znamienitych gości, którzy przybyli na uroczystość wymienić należy przedstawicieli z Okręgowego Zarządu Toruńsko-Włocławskiego Polskiego Związku Działkowców w osobie członka OZ PZD Pana Pawła Popielarza i główną księgową OZ PZD Panią Marię Dąbrowską, swoją osobą zaszczycił również jeden z zaprzyjaźnionych z ogrodem parlamentarzystów, Poseł na Sejm RP Pan Arkadiusz Myrcha. Panu posłowi są bliskie problemy działkowców naszego ogrodu ale znane są mu także bolączki, z którymi boryka się PZD. Jednakże nasz ogród jest Panu Posłowi szczególnie bliski, bo spędzał i spędza w nim dużo czasu, można powiedzieć, że wychowywał się na nim, gdyż działkę tu użytkują rodzice Pana Arkadiusza.

Najważniejsze jednak było to, że pogoda w szczególny sposób dopisała, a działkowcy licznie przybyli z rodzinami i wspólnie wszyscy zasiedli do jednego długiego stołu, niczym jedna wielka wielopokoleniowa rodzina.

Uroczystość otworzył prezes zarządu ROD „Tramwajarz” w Toruniu Pan Janusz Piątek od przywitania znamienitych gości i działkowców oraz ich rodzin. Prezes zarządu ogrodu w swoim wystąpieniu przytoczył rys historyczny Polskiego Związku Działkowców z racji tegorocznych obchodów 35-lecia istnienia Związku oraz jego pozytywnego wpływu na życie ponad miliona polskich rodzin. Nie bez echa pozostawiając walkę działkowców o zachowanie jedności Związku, i idei którymi się kieruje.
 
Członek OZ PZD Pan Paweł Popielarz podziękował za zaproszenie, przekazując zarazem słowa pozdrowień od Prezesa Okręgowego Zarządu Toruńsko-Włocławskiego PZD, który nie mógł przybyć na obchody święta w ROD „Tramwajarz”, z racji wypełniania innych obowiązków służbowych. Pan Paweł Popielarz odczytał treść listu gratulacyjnego Prezesa OZ PZD kierowanego do działkowców ogrodu z okazji dożynek.

Prezes zarządu ogrodu podziękował w imieniu działkowców za przekazane życzenia i list gratulacyjny. Dzień Działkowca jest okazją do wręczenia wyróżnień i odznaczeń dla działkowców szczególnie zasłużonych dla ogrodu, tak było i tym razem. Pan Stefan Witt, gospodarz ogrodu otrzymał w formie podziękowania za wkładaną pracę na rzecz wspólnego dobra działkowców ogrodu, zestaw upominków.
Po części oficjalnej, wszyscy zasiedli do wspólnego poczęstunku i biesiady. Rozmowom, żartom i ogólnej zabawie nie było końca. Działkowcy rozchodzili się do swoich domów późnym wieczorem w wyśmienitych humorach.
Do zobaczenia za rok!
 
 
 
 
 
 
Prezes Zarządu ROD - Janusz Piątek wręcza upominki Panu Posłowi Arkadiuszowi Myrcha.


Tekst: Teresa Kozłowska
Foto: Jan Szponka

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio