Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Dzień Działkowca w ROD Bursztyn w Międzyzdrojach - 23.09.2016

Przy słonecznej pogodzie w sobotnie popołudnie 3 września br. na terenie Rodzinnego Ogrodu  Działkowego „Bursztyn”  w Międzyzdrojach spotkało się liczne grono działkowców i ich rodzin oraz przyjaciół, aby uczcić coroczny Dzień Działkowca połączony z jubileuszem 35-lecia powstania Polskiego Związku Działkowców. Imprezę rozpoczęło odśpiewanie hymnu PZD „Zielona Rzeczpospolita”, następnie  prezes zarządu ROD „Bursztyn” pan Andrzej Gaszewski powitał wszystkich przybyłych gości i działkowców.

Część oficjalną spotkania zaszczycił swoją obecnością przedstawiciel Okręgowego Zarządu PZD w Szczecinie pan Jerzy Mańczak a także radni Rady Miejskiej w Międzyzdrojach panowie Adam Jakubowski i Jan Węglorz. W imieniu OZ PZD w Szczecinie pan Jerzy Mańczak odczytał list gratulacyjny od Okręgowego Zarządu skierowany na ręce prezesa ROD „Bursztyn” z podziękowaniami dla działkowców i ich rodzin działającym w ROD za ich bardzo owocną i ciężką ale potrzebną pracę na rzecz ogrodu.

 

W dalszej części dożynek Rozstrzygnięto konkurs na najładniejszą działkę uprawową i rekreacyjną. Wyróżniający się działkowcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe w postaci sprzętu i narzędzi do prac ogrodniczych zawsze bardzo przydatne do pracy na działce.

Po części oficjalnej rozpoczęto zabawę. Działkowcy częstowani byli gorącą grochówką, rewelacyjnie przyrządzanym grillem, pieczonymi bananami i ananasem.

Nie zabrakło też tradycyjnie wypieczonego chleba ze smalcem i ogórkiem  oraz przepysznego ciasta.

Były tańce oraz  konkursy. Rozstrzygnięto konkursy na: „najsmaczniejsze wypieki”, „domowe przetwory i nalewki”, „najpiękniejszy bukiet”.

Imprezie towarzyszyły i pięknie grały zespoły: zespół śpiewaczy „Bryza” z Międzyzdrojów i zespół muzyczny „Labirynt”. Zabawa trwała długo dzięki wspaniałemu nastrojowi i przychylnej pogodzie. Radośnie świętowano do późnej nocy. 

Tekst i zdjęcia:

Zarząd ROD „Bursztyn”

w Międzyzdrojach

Powrót

Copyright © 2022 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio