Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Bieżące wydarzenia

Obchody Dnia Działkowca w ROD „Nad Zalewem” we Fromborku w prasie lokalnej - 22.09.2016

Rodzinny Ogród Działkowy „Nad Zalewem" to jedyny ogród we Fromborku. Niedawno obchodził  uroczyście przy  szerokim spektrum  przedstawicieli władz lokalnych, OZ w Elblągu  swój kolejny jubileusz w ramach Dni Działkowca.

Zapraszamy na łamy oficjalnej strony internetowej miasta gdzie te obchody zostały  skrzętnie opisane  i uwiecznione w fotografii http://www.frombork.pl/aktualnosc-736-title2_DZIALKOWCY _SWIETOWALI_WE_FROMBORKU.html

Należy ponadto dodać, że bliskie związki ogrodu z miastem są tu normalne, zważywszy na fakt, że miasto liczy niewiele bo 2 529  mieszkańców, ale z drugiej strony jakie to miasto! Trochę faktów poniżej.

„Frombork, zwany Klejnotem Warmii, a także Grodem Kopernika, jest miejscem, w którym ten wielki polski astronom spędził ponad 30 lat swojego życia. Jako jedyne miasto na świecie może pochwalić się, że jego najsławniejszy obywatel „poruszył Ziemię, wstrzymał Słońce i niebiosa". To tutaj napisał swoje dzieło „De Revolutionibus" prawie pięć wieków temu! Tymi ulicami chodził i wypatrywał gwiazd na niebie. Tutaj też we fromborskiej katedrze Mikołaj Kopernik został pochowany. Wiele fromborskich atrakcji turystycznych wiąże się właśnie z jego działalnością. Z całą pewnością wart zobaczenia jest zaliczany do najwyższej, zerowej klasy światowych dóbr architektonicznych kompleks zabudowy Wzgórza Katedralnego.”

W związku z powyższym zapraszamy wszystkich działkowców z rodzinami  do odwiedzenia naszych stron w tym miasta Fromborka. Więcej informacji na ten temat na stronie:http://www.frombork.pl/

 

Dyrektor Biura OZ PZD w Elblągu

Zygmunt Wójcik

Powrót

Copyright © 2021 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio