Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Dzień Działkowca w ROD "IKAR" w Elblągu - 22.09.2016

 

W sobotę 10 września 2016 roku działkowcy ROD "Ikar" świętowali jubileusz 35-lecia Polskiego Związku Działkowców podczas obchodów Dnia Działkowca 2016. Na samym początku Prezes Zarządu ROD Pan Mirosław Zakrzewski  powitał serdecznie wszystkich zebranych w tym gościa  obchodów Pana Zygmunta Wójcika I Wiceprezesa OZ w Elblągu.    

Następnie  pokrótce przedstawił swoje roczne dokonania oraz wspomniał wyboistą drogę, jaką musieli razem przejść aby spotkać się i zapalić dzisiejsze tradycyjne  ognisko, które wymagało wielu zgłoszeń oraz spełnienia obowiązków związanych z bezpieczeństwem z uwagi na zakaz palenia wszelkich ognisk  na terenie miasta. Ale dzięki dobrej woli wielu stron udało się !

Po oficjalnej części przystąpiono do rozniecenia ogniska oraz do rozdania pysznej grochówki z wkładką  oraz   kiełbaskami do pieczenia i wiele innych smakołyków dla dorosłych i dzieci.

  

Przy tej okazji należy wspomnieć, że Rodzinny Ogród Działkowy Ikar graniczy bezpośrednio z jednej strony z stadionem sportowym a drugiej strony z lotniskiem Aeroklubu Elbląg. Akurat tego dnia odbywały zawody sportowe ostatniej już w tym roku edycji Motoparalotniowej Ligi i Motoparalotniowego Pucharu Polski sezonu 2016.

Paralotniarze dosłownie latali nam nad głowami co dodawało uroku obchodom i zachęcało do dzielenia się wrażeniami obu  uroczystości. Także oprócz atrakcji Dnia Działkowca wielu z uczestników wraz z dziećmi skorzystało również  z atrakcji na lotnisku.

 

Piękna widowiskowa impreza. Dla zainteresowanych szerzej o tym wydarzeniu  na stronie: http://psp.org.pl/8664-2/

            

Podczas zawodów można było również obejrzeć sprzęt oraz przelecieć się samolotem lub szybowcem, a następnie po wrażeniach wrócić do ogniska i spróbować dania Dnia Działkowca „Pieczony w ognisku ziemniak w foli konsumowany z masełkiem ziołowo - czosnkowym”. Pyszny ! Potem  przy muzyce  i przy wspólnym stole goście i działkowcy śpiewali i biesiadowali do późnych godzin wieczornych.

 

  Dyrektor Biura OZ PZD w Elblągu

Zygmunt Wójcik

 

 

Powrót

Copyright © 2020 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio