Rodzina
Zdrowie
Ekologia
Edukacja
Wypoczynek

Wydarzenia

Lekcja przyrody w ROD „Nad Strumykiem” w Toruniu - 22.09.2016

Do ogrodu „Nad Strumykiem” w Toruniu na zaproszenie Zarządu ROD pojawiły się dzieci z klasy 3 „A” ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Toruniu. Uczniowie przybyli do ogrodu w towarzystwie wychowawczyni Pani mgr Violetty Hoffmann – Truszczyńskiej i niektórych rodziców.

Zaproszonych gości przywitał Pan Prezes Zarządu ROD Edward Lange w towarzystwie gospodarza ogrodu, którzy rozpoczynając pobyt dzieci na terenie ogrodu opowiedzieli historię jego powstania wspominając również o sukcesach, jakie odnosił ogród na szczeblu okręgowym i krajowym.
 
 
 
Następnie dzieci zostały zaproszone na krótką pieszą wycieczkę po terenie ogrodu. Podczas tego spaceru mogły zapoznać się z terenem ogrodu działkowego. Spacerując po ogrodowych alejkach i działkach dzieci odbyły lekcję przyrody, podczas której rozpoznawały znane już warzywa i owoce, zapoznawały się z warunkami, w jakich żyją rośliny, wsłuchiwały się w śpiew ptaków oraz poznawały smaki owoców rosnących na działkach. Mogły wejść na teren działki i zobaczyć jak rosną warzywa, które kupują z rodzicami na targu lub w sklepie oraz zwiedzić szklarnię.
 
  
 
 
Po wyczerpującym spacerze i zdobyciu nowej wiedzy dotyczącej  przyrody „trzecioklasiści” udali się na teren ogrodowego placu zabaw. Miejsce to bardzo przypadło dzieciom do gustu. Intensywnie korzystali z umieszczonych tam bezpiecznych sprzętów takich jak huśtawki, piaskownice czy zjeżdżalnie. Zabawie towarzyszyła wesoła atmosfera. Dzieci grały w gry zespołowe, co jeszcze bardziej zacieśnia uczniowskie wzajemne więzy.
 
  
 
W czasie, kiedy dzieci bawiły się na placu zabaw został dla nich i ich opiekunów przygotowany poczęstunek w formie grilla, który przygotował gospodarz ogrodu „Nad Strumykiem” w Toruniu. Wszystko bardzo smakowało uczestnikom lekcji przyrody, ponieważ nic nie smakuje lepiej, niż posiłek zjedzony na świeżym powietrzu w miłym towarzystwie! Po krótkiej przerwie i nowym przypływie energii dzieci poddały się dowolnym zabawom ruchowym. W trakcie zabaw „mali działkowcy” mogli posilić się słodkimi przekąskami oraz napojami.
 
 
Na zakończenie pobytu dzieci w ogrodzie Pan Prezes Zarządu ROD podziękował wszystkim  za przybycie i miło spędzony wspólnie czas. Dzieci również podziękowały przedstawicielowi ogrodu za zaproszenie i umożliwienie poznania przyrody oraz rodzinnego ogrodu działkowego „Nad Strumykiem” w Toruniu wręczając Panu Prezesowi Zarządu ROD pamiątkowy dyplom z podziękowaniem oraz własnoręcznie przygotowaną laurkę. Dzieci wraz z wychowawczynią oraz rodzicami  zadowolone i w wesołych nastrojach wróciły do szkoły pełne nowych wrażeń i bogatsze o nowe wiadomości zdobyte podczas wycieczki w ogrodzie.
 
 
 
 
 
Przygotowała:
mgr Blandyna Łubkowska
instruktor ds. ogrodnictwa OZ PZD

Powrót

Copyright © 2020 Polski Związek Działkowców All rights reserved.

made by Esencja Studio